100 dollarit. Njanja. Pensionäri surm

100 dollarit. Njanja. Pensionäri surm

Autor: Vladimir Kantor

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.60€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kui otsid lugemiselamust, mis viib sind sügavale vene intelligentsi hingeellu, siis Vladimir Kantori "100 dollarit. Njanja. Pensionäri surm" on just see, mida vajad. See kogumik pakub kolme kaasahaaravat lugu, mis kõik keskenduvad vene mõtleja elule ja väljakutsetele, millega ta silmitsi seisab muutuvas maailmas.

Esimeses loos "100 dollarit" jälgime kirjaniku igapäevast võitlust majanduslike raskustega Tallinnas, kus ta peab langetama raskeid otsuseid oma tõekspidamiste ja südametunnistuse vahel. See lugu ei ole ainult põnev, vaid pakub ka sügavamat pilguheitu inimese sisemistele heitlustele ja sellele, kuidas väärtused pannakse proovile, kui olukord seda nõuab.

Teises jutustuses "Njanja" puutume kokku perekonnaga, kes otsib oma pojale lapsehoidjat, lootuses leida soe ja armastav muinasjutuvestja. Ent elu toob nende uksele hoopis kibestunud talunaise, kelle minevik ja kogemused on hoopis teistsugused, kui nad oleksid osanud oodata. See lugu avab lugejale akna erinevate sotsiaalsete klasside ja nende omavaheliste suhete keerukusse.

Kolmas lugu, "Pensionäri surm", heidab pilgu vanema põlvkonna literaadi elule, kes üritab leida oma kohta maailmas ilma perekonnata. See on lugu üksindusest, eneseleidmisest ja püüdlusest mõtestada oma kohta ühiskonnas, kus väärtushinnangud on pidevas muutumises.

Vladimir Kantor, sündinud 1945. aastal, on tuntud vene kirjandusteadlane, filosoof ja kirjanik. Tema sulest on varem eesti keeles ilmunud ka romaan "Krokodill", mis leidis kiiresti tee lugejate südametesse. Kantori teosed pakuvad sügavat sissevaadet vene kultuuri, ajaloo ja inimhinge keerdkäikudesse.

Kui Sind huvitab, kuidas vene intelligentsi vaim ja identiteet on kujunenud ja kohanevad läbi aegade, siis on "100 dollarit. Njanja. Pensionäri surm" Sinu jaoks kohustuslik lugemine. See on raamat, mis ei jäta Sind ükskõikseks ja kutsub kaasa mõtlema.