Kas olete kunagi mõelnud, kuidas tundub elada läbi ajaloo keeristormi? Arno Raagi teos "3 Nädalat Punast Diktatuuri" viib teid otse 1919. aasta Tartu sündmuste keskmesse, pakkudes haruldast pilguheitu Eesti Vabadussõja päevadele. Raag, kes sündis 26. augustil 1904 Tartumaal ja lõpetas oma haridustee Hugo Treffneri Gümnaasiumis ning Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, oli tuntud oma kirjutiste poolest, mis kajastasid Eesti lähiajalugu.
Enne kui põgenes Teise maailmasõja keerises 1944. aastal Saksamaale ja hiljem asus elama USA-sse, oli Raag Postimehe toimetuse liige ja tema kirjutised olid hinnatud nii kodumaal kui ka paguluses. Tema suurimaks panuseks lähiajaloo mõistmisse on raamat "3 Nädalat Punast Diktatuuri", mis ilmus esmakordselt 1938. aastal ja on nüüdseks taas trükis, et pakkuda lugejatele võimalust sukelduda ajaloo sügavustesse.
Raag kasutas oma teose koostamisel mitmekesiseid allikaid, sealhulgas tollaste sündmustega vahetult kokku puutunud inimeste mälestusi, mis annavad teosele erilise autentsuse. See on lugu, mis võib tunduda ajaliselt lühike – vaid kolm nädalat –, kuid selle perioodi sündmused olid nii dramaatilised ja mõjukad, et need on jätnud sügava jälje Eesti ajalukku.
Kui olete ajaloo huviline või soovite mõista paremini Eesti rahva kujunemislugu, siis "3 Nädalat Punast Diktatuuri" on teos, mida ei tohiks mööda lasta. See on detailne ja kaasahaarav ülevaade, mis ei jäta kedagi külmaks. Avastage Arno Raagi kaudu, kuidas kolm nädalat võisid muuta kõike ja kuidas need sündmused on mõjutanud Eesti rahva saatust.