5+5 novelli

5+5 novelli

Autor: Rait Milistver

Kirjastus: PILGRIM

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
1.99€
Osta
"5+5 novelli" on Rait Milistveri teos, mis pakub lugejatele külluslikku emotsionaalset ja intellektuaalset kogemust. Raamatu kümme lugu viivad sind läbi tänase Eesti elu, kus argipäev põimub fantaasiaga, luues kordumatuid hetki ja sügavaid mõtisklusi.

Autor, kelle haridus ja elukogemus peegelduvad tema kirjutistes, ei paku lihtsaid vastuseid, vaid kutsub sind kaasa mõtlema ja avastama ilu ning armastust, mis peitub igapäevaelu lihtsuses ja keerukuses. Milistveri jutustused on täis paradokse: kuigi tema tegelased on tihti iroonia, groteski ja absurdi küüsis, on nad samas sügavalt inimlikud ja armastusväärsed.

Ilmar Raagi sõnul on Milistveri lood paradoksaalsed, kus igapäevaelu ime võib peituda nii elutu objekti – näiteks madratsi – sees peituvas hingestatud käes kui ka inimeste järjepidevas lootuses armastusele. Peeter Sauter võrdleb Milistveri stiili noore Arvo Valtoniga, tuues esile sotsiaalsed vihjed ja absurdi, mis viivad eksistentsiaalse nõutuseni.

Raamatu kirjutamisviis on rahulik ja realistlik, vaadeldes maailma kõrvaltvaataja pilguga, vältides enesekeskset narratiivi, mis on tänapäeva kirjanduses nii levinud. See on kultuurne proosa neile, kes hindavad kvaliteetset kirjandust ja eelistavad postmodernistlikest nihetest ja segadustest hoiduda. Lood liiguvad kindlalt, kuid see ei tähenda, et teekonnal ei võiks ette tulla ootamatusi.

Kui sa otsid kirjandust, mis kõnetab sügavalt ja sunnib sind oma igapäevaelu üle järele mõtlema, siis "5+5 novelli" on just sinule. Avasta Rait Milistveri maailm, kus argipäeva ilu ja armastus on alati käeulatuses, hoolimata elu paradoksidest.