64 ruutu elust

64 ruutu elust

Autor: Laura Karolina Gradickaite

Kirjastus: LAURA KAROLINA GRADICKAITE

Kategooria: Noortele
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
19.50€
Hetkel pole saadaval
Apollo
19.95€ / 18.95€
Osta
"64 ruutu elust" on Laura Karolina Gradickaite'i sulest pärit teos, mis kutsub lugejat ümber hindama oma arusaamu malemängust. See romaan ei ole lihtsalt ajaviide, vaid pakub sügavat sissevaadet elu ja surma temaatikasse, kus malelaud muutub metafooriks inimelule, täis ootamatuid pöördeid ja sügavat mõtestatust.

Peategelane, 17-aastane Clara, astub vastu ootamatule väljakutsele, kui päästab juhuslikult koolipäeva jooksul noore tüdruku röövimiskatsest. Kuigi tema teo peaks premeerima õnn, pöördub saatus ootamatult. Clara leiab end keerulistest olukordadest, kus ta peab mängima elu ja surma peale malemängu Moira – saatuse jumalanna – juhatusel.

Romaani edenedes näeme, kuidas Clara kaotab malemängus oma "elavad nupud" – olulised inimesed ja asjad oma elus. See protsess muudab ta isiksust drastiliselt. Algsest süütust ja heatahtlikust tütarlapsest kujuneb ettevaatlik ja kalk isiksus, kelle jaoks surma mõiste muutub järk-järgult üksnes sõnaks.

"64 ruutu elust" on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks. See sunnib lugejat mõistma, et iga otsus, iga liigutus elus on nagu malekäik, mis võib viia nii võiduni kui kaotuseni. Kas oled valmis sukelduma Clara keerulisse maailma ja avastama, kuidas malemäng võib peegeldada inimese eksistentsi kõige tumedamaid ja valgemaid külgi?