90 magnooliat

90 magnooliat

Autor: Urmas Roht

Kirjastus: ATLEX

Kategooria: Loomad, linnud ja taimed
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
19.95€ / 18.95€
Osta
Kas olete kunagi unistanud oma aeda kaunistavast magnooliast, kuid kartnud Eesti karmi talve? Urmas Rohti raamat "90 magnooliat" on just see, mida vajate, et oma unistused teoks teha. See teos on tõeline teejuht magnooliate maailma, mis aitab teil valida õigeid sorte, arvestades meie heitlikke ilmastikuolusid.

Magnooliad on tõepoolest võluvad – nende õied on suursugused ja lõhnavad imeliselt, kuid nende külmakindlus on tihti küsimärgi all. Raamatus "90 magnooliat" avab Urmas Roht selle teema põhjalikult, andes teile teadmised ja kindlustunde, et valida oma aeda sobivaimad magnoolia sordid. Te saate teada, millised magnooliad on Eestis kasvatamiseks piisavalt vastupidavad ja kuidas neid edukalt hooldada.

Kui olete juba magnooliate kasvatamisega tuttav, siis leiate raamatust uusi lemmikuid ja kasulikke nippe, mis aitavad teie taimedel veelgi paremini kasvada. Urmas Roht kinnitab, et kuigi kõik istutatud magnooliad ei pruugi ellu jääda, on haigused ja kahjurid nende seas haruldased. Probleemiks on enamasti talvekindlus, kuid õige valiku ja hoolitsusega saate nautida nende lühikest, kuid ahvatlevat õitsemisperioodi.

Raamat "90 magnooliat" on rohkem kui lihtsalt taimetutvustus; see on praktiline abimees, mis arvestab Eesti erinevaid klimaatilisi tingimusi. Urmas Roht juhib tähelepanu, et meie läänesaartel kasvav magnoolia ei pruugi Ida-Eestis ellu jääda, kuid õige hoole ja valiku korral võivad isegi karmides oludes taimed edukalt talvituda.

Lisaks tutvustab raamat uusi külmakindlaid magnooliasorte, mis on aretatud just põhjamaisemate aedade jaoks, kuid pole veel Eestisse jõudnud. See on väärtuslik lugemine kõigile aiaentusiastidele, kes soovivad oma aeda lisada veidi eksootilist ilu, hoolimata lühikesest õitsemisajast, mis muudab magnooliate imetlemise veelgi erilisemaks.

Kui magnooliate kasvatamine on teie unistus, siis "90 magnooliat" on teie võimalus see teoks teha. See raamat ei ole ainult juhend, vaid ka inspiratsiooniallikas, mis julgustab teid katsetama ja avastama magnooliate võlu oma aias.