A JA O TASKUTEATMIK. EESTI OMAVALITSUSED

A JA O TASKUTEATMIK. EESTI OMAVALITSUSED

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ühiskond
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas soovid saada ülevaadet Eesti omavalitsuste viimastest muudatustest? "A ja O Taskuteatmik: Eesti Omavalitsused" on teos, mis valgustab 2017. aasta ulatusliku haldusreformi järelmõjusid, kus Eesti omavalitsuste arv kahanes 213-lt 79-le. See muudatus tõi kaasa 51 uue omavalitsuse sünni. Praegu on Eestis 64 valda ja 15 linna, millest 32 on vallasiseste linnadena osa suuremast vallast. Lisaks on riigis 12 alevit, 188 alevikku ja 4455 küla.

Raamat pakub põnevat lugemist nii ajaloo huvilistele kui ka neile, kes soovivad mõista Eesti halduspiiride kujunemist. See on varustatud teabega igast üksusest – alates looduse omapärast kuni kultuurilise identiteedini, sealhulgas omavalitsuste sümboolika ja ajaloo tutvustus. Peale selle, teatmikus on juttu ka nimevahetustest ja halduskuuluvuse muutustest, mis puudutasid nii linnu, valdu kui ka külasid.

Kui Saaremaa vald on nüüdseks Eesti suurim omavalitsus pindalalt, siis Pärnu paistab silma kui suurim linn. Teatmik on suurepärane allikas kõigile, kes soovivad saada kiiret ja täpset ülevaadet Eesti omavalitsuste praegusest seisust. Olgu sinu huvi professionaalne või lihtsalt kodumaa tundmaõppimise soov, see taskuteatmik on asendamatu kaaslane, mis aitab mõista Eesti omavalitsuste mitmekesisust ja nende rolli meie igapäevaelus.