Ääremaa

Ääremaa

Autor: Terhi Kokkonen

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Krimi ja põnevus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
22.95€ / 21.80€
Osta
Kas otsid põnevat lugemist, mis haarab sind oma psühholoogilise sügavuse ja põhjamaiselt karge atmosfääriga? Terhi Kokkoneni romaan "Ääremaa" on just see, mida vajad.

Raamat viib sind Helsingist kaugemale, Lapimaa südamesse, kus Karo ja Risto, üks Helsingi abielupaar, otsivad oma suhtele uut hingamist ja loodavad kogeda virmaliste maagiat. Kuid nende romantiline põgenemine võtab ootamatu pöörde, kui nad satuvad salapärasesse autoõnnetusse, millest mõlemal on erinevad ja segased mälestused.

Soovituse järgi, et nad peaksid avarii järel veidi aega maha võtma, otsustavad nad peatuda Arctic Mirage'i nimelises puhkekülas. Väline vigastus on küll kerge, kuid sisemine šokk on sügav ja hakkab mõranema nende suhte alustalasid. Seal, kaugel tsivilisatsioonist, hakkavad päevavalgele tulema tumedad saladused – vägivald ja manipulatsioon, mis panevad Karo kahtlema oma reaalsustajus ja vaimses tervises.

Terhi Kokkonen, kes on tuntud ka kui pop-rock-folk ansambli Scandinavian Music Group laulja ja laulukirjutaja, on oma esikromaaniga "Ääremaa" võitnud Helsingin Sanomate romaanivõistluse. Tema taust dramaturgias ja filmistsenaariumide kirjutamises annab loole erilise sügavuse ja keerukuse, mis meenutab selliseid teoseid nagu "Twin Peaks" ja Henrik Ibseni "Nukumaja". Kokkoneni kirjutamisstiilis on tunda ka Anton Tšehhovi mõjusid, kuid kui Tšehhovil oli seinal rippuv püss, siis Kokkonenil on lumelabidas, mis toetub puhkemaja seinale ja hoiab endas lubadust tulevasteks sündmusteks.

Kui oled valmis sukelduma psühholoogilise pinge ja müsteeriumi maailma, kus mitte kõik pole nii, nagu paistab, ja kus iga lehekülg võib tuua uue avastuse, siis "Ääremaa" ootab sind. Ära lase end petta Lapimaa karge ilu ja virmaliste lubadusest – see lugu viib sind palju sügavamale, kui võiksid ette kujutada.