Academia Pernaviensise lugu: Tartu ülikool Pärnus aastail 1699–1710

Academia Pernaviensise lugu: Tartu ülikool Pärnus aastail 1699–1710

Autor: Aldur Vunk,Janet Laidla,Janika Päll

Kirjastus: TARTU ÜLIKOOLI KIRJASTUS

Kategooria: Eesti ajalugu
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
31.99€
Osta
Apollo
33.95€ / 32.25€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas kõrgharidus Eestis alguse sai? "Academia Pernaviensise lugu: Tartu ülikool Pärnus aastail 1699–1710" on põhjalik ja kaunilt illustreeritud teos, mis viib sind tagasi aega, mil Eesti haridusmaastikul toimusid märgilised muutused. Autorid Aldur Vunk, Janet Laidla ja Janika Päll on kokku pannud uurimuse, mis heidab valgust Pärnu Akadeemia keerulisele sünnile ja arengule 17. sajandi lõpus ja 18. sajandi alguses.

Raamat avab ukse ajastusse, mil Academia Gustavo-Carolina, mis oli oma ajastu hariduselu keskus, pidas Pärnus viimast korda loenguid. See oli aeg, mil ülikoolilinnaks muutunud Pärnu kujunes hariduse ja teaduse hälliks, pakkudes üliõpilastele mitte ainult teadmisi, vaid ka karjääriredelil edenemise võimalusi.

Tutvu Pärnu Akadeemia algusaegade väljakutsetega, õppetöö ja teadustegevusega, tudengielu ja karjäärivõimalustega ning kooli suhetega Pärnu linnaga. Raamat toob esile ka selle, kuidas Academia Gustaviana ja Academia Gustavo-Carolina, mis olid rajatud humanismi ja reformatsiooni ideaalidele, suutsid Rootsi Ülemereprovintside protestantliku akadeemiana jätkata tööd isegi sõjaolukorras.

See teos on hindamatu allikas kõigile, kes on huvitatud Eesti haridusajaloo juurtest ja tahavad mõista, kuidas meie akadeemiline maailm on kujunenud. Kui sind köidab Eesti kõrghariduse sünnilugu ja tahad teada, kuidas Pärnu linn selle osaks sai, siis on see raamat just sinule.