Acta Semiotica Estica XX

Acta Semiotica Estica XX

Kirjastus: EESTI SEMIOOTIKA SELTS

Kategooria: Filosoofia
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
12.50€
Osta
Kui otsite süvenemist semiootika maailma, siis "Acta Semiotica Estica XX" on teos, mis võiks teie riiulil kindlasti olla. See akadeemiline kogumik pakub põnevat lugemist erinevatest vaatenurkadest – alates kunstist ja loomade käitumismustritest kuni poliitiliste aruteludeni.

Teose lehekülgedel avanevad uued tõlgendused Medeia mõjudest Baltimaade kultuuriruumis, mille on kirja pannud Līva Bodniece, Jovita Dikmoniene ja Maria Kristiina Lotman. Raili Lassi kirjutatud peatükk toob esile interlingvistilise tõlke nüansse Tom Stoppardi näidendi "Leopoldstadt" lavastuses, avardades arusaama keeltevahelisest suhtlusest ja selle mõjust teatrielamusele.

Siiri Tarrikas sukeldub oma töös loomade omailmade peegeldustesse, andes lugejale võimaluse mõista, kuidas teised liigid maailma tajuvad. Krista Simsoni käe all avaneb Vassili Kandinsky kompositsiooniteooria, pakkudes kunstihuvilistele uusi perspektiive ikooniliste väljendusvahendite mõistmiseks.

Ott Puumeister aga kutsub lugejaid kaasa mõtlema tõerääkimise poliitika ja selle funktsioonide üle tänapäeva ühiskonnas, mis on eriti aktuaalne teema meie kiiresti muutuvas maailmas, kus info on vahel keeruline eristada tõde valest.

Lisaks nendele süvitsi minevatele artiklitele sisaldab kogumik vestlusi tuntud semiootikutega, mis annavad haruldase sissevaate selle valdkonna ekspertide mõttemaailma. Samuti leiate lühemad esseed ja ülevaate "Acta Semiotica Estica" väljaannete ajaloost, mis annab konteksti ja tausta sellele, kuidas semiootika on Eestis arenenud.

Kui teid huvitab, kuidas märgid ja sümbolid meie igapäevaelu mõjutavad või soovite lihtsalt oma teadmisi laiendada, siis see teos on just teile. "Acta Semiotica Estica XX" on rikkalik allikas neile, kes soovivad süveneda semiootika keerukasse, kuid paeluvasse maailma.