Aeg antud elada, aeg antud surra

Aeg antud elada, aeg antud surra

Autor: Erich Maria Remarque

Kirjastus: SINISUKK

Kategooria: Ajalooline romaan
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
34.99€
Osta
„Aeg antud elada, aeg antud surra“ on Erich Maria Remarque’i meistriteos, mis viib sind sügavale Kolmanda Reichi lõpupäevadesse. Peategelane, noor sõdur Ernst Graeber, saab rindelt paarinädalase puhkuse. Kuid kodulinna naastes leiab ta eest vaid varemed ja teadmatuses vanemate saatuse.

Oma lähedasi otsides kohtub Graeber lapsepõlvetuttava Elisabethiga, kes nagu temagi on vangis maailmas, mida nad pole ise loonud. Sõja õudused, hirm ja süütunne, mis enne armumist olid talle tundmatud, hakkavad nüüd Graeberit painama. Ta mõistab, et sõda on kaotatud ja nad võitlevad vaid selleks, et valitsus ja partei saaksid veel mõnda aega võimul püsida, suurendades inimeste kannatusi.

Remarque’i meisterlik kirjeldus toob esile sõja julmuse ja inimlikkuse kaotuse. Graeberi ja Elisabethi lugu on sügavalt liigutav, näidates, kuidas armastus ja inimsuhted võivad õitseda isegi kõige raskematel aegadel. Kuid Graeber peab naasma rindele, teades, et võib-olla saab temast kaassüüdlane.

Kui otsid raamatut, mis pakub sügavat mõtlemisainet ja emotsionaalset sügavust, siis „Aeg antud elada, aeg antud surra“ on kindlasti väärt lugemist. Remarque’i teos on ajatu meeldetuletus sõja mõjudest ja inimlikkuse säilitamise tähtsusest.