Ainult koos õega

Ainult koos õega

Autor: Asa Hellberg

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
32.50€
Osta
Raamat "Ainult koos õega" autorilt Åsa Hellberg

Anna ja Cornelia, kaks õde, kasvavad üles väikeses Lääne-Rootsi külas, kus nende perekond elab vaesuses. Vaatamata sellele saavad nad võimaluse õppida halastajaõeks. Pärast õpingute lõpetamist suunduvad nad suurlinna, kus neid ootab ees täiesti uus maailm täis arste, naisõiguslasi ja põnevaid patsiente. Töö on küll raske, kuid nende usk tulevikku on vankumatu, sest vabaduse uks on juba paokil. Nad soovivad saada kaasaegseteks naisteks, kuigi selle eest tuleb maksta kõrget hinda.

Mõni aasta hiljem purunevad nende lootused – sohilaps, vastutustundetu mees ja keelatud armastus kisuvad õed lahku. Tragöödiatele järgnevad rasked aastad, mis ähvardavad katkestada nende tugeva sideme. Kuidas taastada nende suhe ja leida elus rõõmu, kui igasugune lootus paistab olevat kadunud?

Åsa Hellberg, kes on tuntud Rootsi hea tuju raamatute autorina, otsustas mõni aasta tagasi pöörata uue lehekülje ja tuua lugejateni oma suguvõsa naiste haaravad lood. Need jutustused räägivad naistest, kes soovivad ise oma elu üle otsustada. "Ainult koos õega" on esimene osa triloogiast "Fjällbacka õed", mis kirjeldab eelmise sajandi Rootsi naiste elu.

Kui otsid sügavat ja liigutavat lugu, mis käsitleb naiste võitlust iseseisvuse ja enesemääramise eest, siis on "Ainult koos õega" just see raamat, mida peaksid lugema. Hellbergi meisterlik kirjutamisstiil ja tegelaste sügavus pakuvad unustamatu lugemiskogemuse.