Aja puudutus

Aja puudutus

Autor: Eerik Purje

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
"Eerik Purje teos „Aja puudutus“ viib lugeja ajaloolisele rännakule, kus avaneb sügavalt isiklik ja samas üldinimlik vaade pagulase eluteele. See on lugu Mihkel Randist, kes noore mehena leidis end Teise maailmasõja keeristormist, kus ta pidi oma kodumaalt, Eestist, lahkuma. Raamat kirjeldab tema kujunemist sõdurist sõjavangiks ja lõpuks kodakondsuseta pagulaseks, kes otsib oma kohta võõrsil, kõigepealt Euroopas ja seejärel Ameerikas.

Mihkel Randi elu peegeldab paljude eestlaste kogemusi, kes pidid 1944. aasta sügisel oma kodudest lahkuma. Autori enda kogemused ja intervjuud teiste sarnase saatusega inimestega annavad teosele autentsuse ja sügavuse, muutes selle justkui elavaks ajalooõpikuks. Romaani sündmused, kuigi osaliselt väljamõeldud, põhinevad tõestisündinud lugudel, mis teevad sellest põneva ja hariva lugemise.

Eerik Purje, kes ise elab Kanadas, on suutnud luua kaheosalise romaani, kus esimene osa „Aja puudutus“ ja teine „Puudutuse aeg“ moodustavad tervikliku loo, mis kulmineerub emotsionaalselt 2014. aasta üldlaulupeoga. See on lugu vastupidavusest, identiteedi otsingutest ja igavikulise koduigatsusest, mis puudutab igaüht, kes on kunagi pidanud oma juurtest lahti laskma.

Kui sind huvitab ajalugu, inimlikud saatusepöörded või soovid lihtsalt süveneda ühe mehe eluteekonda, mis on täis katsumusi ja kangelaslikkust, siis „Aja puudutus“ on kahtlemata teos, mida sa ei soovi käest panna. Eerik Purje on loonud midagi enamat kui lihtsalt romaan – ta on loonud mälestusmärgi ajale ja inimestele, kes on kujundanud meie praegust maailma."