Ajarännak. Kuidas telefon nutikaks muutus

Ajarännak. Kuidas telefon nutikaks muutus

Autor: Pinja Meretoja

Kirjastus: KIRJASTUS ELUST ENESEST

Kategooria: Noorem kooliiga, vanus 7-9
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
17.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas kõik need imelised tehnoloogiad, mida tänapäeval igapäevaselt kasutame, meie taskutesse mahtusid? "Ajarännak. Kuidas telefon nutikaks muutus" on Pinja Meretoja kirjutatud teos, mis viib sind põnevale teekonnale läbi aegade, et avastada, kuidas nutitelefon on saanud võimalikuks tänu aastatuhandete pikkusele innovatsioonile.

Kujuta ette, et oled kaheksa-aastane Sissi, kes koos tädi Kaisaga taaskasutuskeskuses seikleb. Vanad esemed, millel on kummalised ja tundmatud funktsioonid, panevad Sissi mõtlema, millised võiksid olla nende algupärased kasutusviisid. See lugu ei ole pelgalt fantaasiarikas seiklus, vaid ka hariv retk läbi erinevate tehnoloogiate ajaloo, mida tänapäeva noored peavad iseenesestmõistetavaks.

Raamat on illustreeritud ja loetav teatmeteos, mis tutvustab sulle ja sinu lapsele kirjutamiskunsti, fotograafia, valgustuse, raadio, telefoni, helitehnika, arvutite, mängukonsoolide ja interneti arengulugu. Need lood pakuvad ainulaadset võimalust vanematele jagada oma lapsepõlve kogemusi, nagu näiteks, kuidas 80ndatel tuli telefoni kasutamiseks järjekorras oodata või kuidas muusikat kassettlindile salvestati.

Lisaks tehnoloogia arengule rõhutab "Ajarännak" ka taaskasutuse tähtsust. Raamat selgitab, miks on vanade esemete uuele elule aitamine oluline nii meie keskkonnale kui ka kliimale. Sinu teekond läbi selle raamatu ei ole mitte ainult hariv, vaid ka silmiavav, näidates, kuidas iga väike tegu võib mõjutada meie planeeti.

"Ajarännak. Kuidas telefon nutikaks muutus" on ideaalne lugemine igale uudishimulikule hingele, kes soovib mõista meie igapäevaste kaaslaste – nutitelefonide – keerulist ja põnevat päritolu. See on lugu, mis ühendab põlvkondi ja inspireerib meid mõtlema tehnoloogia mõjust meie elule.