AKVARELLID

Kirjastus: MART LEPP

Kategooria: Eesti kunst
2008 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.66€
Hetkel pole saadaval
Kui olete kunstiarmastaja, kes hindab aquarelli peenet kunsti, siis Evald Okase looming pakub teile tõelist naudingut. Eesti kunstimaastiku üks silmapaistvamaid tegijaid, Okas on oma pikaaegse karjääri jooksul pühendunud akvarellitehnikale eriti just oma varasematel loomeperioodidel. Akvarell, mis on tuntud oma läbipaistvuse ja kerguse poolest, on ideaalne kaaslane kunstnikule reisidel, kus loodus ja uued keskkonnad pakuvad lõputut inspiratsiooni.

Evald Okas on jäädvustanud oma reisimuljeid paljudes paikades, sealhulgas Armeenias, kus ta lõi hulgaliselt akvarelltöid, mis peegeldavad kohalikku keskkonda ja atmosfääri. 1946. aastal valmis Okasel suurejooneline projekt – Tallinna motiividel põhinev graafiline sari, mis koosneb kahekümne viiest lehest. See sari ei ole mitte ainult märkimisväärne oma mahukuse poolest, vaid ka kvaliteedi poolest, eriti need lehed, millele kunstnik on lisanud akvarellidega värvi.

Evald Okase akvarellid on suurepärane näide sellest, kuidas kunstnik suudab tabada hetke ilu ja seda edasi anda läbi oma pintsli. Kui teid huvitab, kuidas kunstnik suudab paberile püüda Tallinna ajaloolist hõngu või Armeenia maastike eripära, siis on see raamat just teile. Avastage Evald Okase akvarellide maailm ja laske end viia ajas tagasi, kui Tallinna tänavad ja hooned said paberil uue elu läbi kunstniku silmade ja käte.