Aldimängija Danilov

Aldimängija Danilov

Autor: Vladimir Orlov

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi mõelnud, mis juhtub, kui deemon saadetakse Maale? Vladimir Orlovi romaan "Aldimängija Danilov" viib teid müstilisele rännakule, kus piir inimese ja üleloomuliku vahel hägustub.

Peategelane Danilov, kelle veres voolab nii inimlik kui ka deemonlik päritolu, seisab silmitsi oma elu suurima väljakutsega. Pärast lütseumi lõpetamist on tema igapäevaseks ülesandeks korraldada ametkondlikel ballidel meelelahutust, alates ilutulestikest kuni muude atraktsioonideni. Ta on oma töös osav, naudib lautol mängimist ja hoiab meeleolu üleval. Kuid tema rutiinne elu saab ootamatu pöörde, kui bürokraatlikud tuuled puhuvad läbi kõikide aitade ja kantseleide, otsustades, et Danilov, kui mittetäisväärtuslik deemon, tuleb saata asumisele inimeste maailma.

Uues keskkonnas leiab Danilov end ootamatult elu nautimas. Eriti köidab teda Nataša, naisterahvas, kes muudab tema maapealse elu veelgi ahvatlevamaks. Danilov ei taha enam tagasi pöörduda, ta on leidnud midagi, mis tundub väärtuslikum kui kõik, mida ta varem on kogenud.

"Aldimängija Danilov" on teos, mis pakub sügavat sukeldumist armastuse, vihkamise, loomingu ja hullumeelsuse teemadesse. See on võimalus heita pilk inimhinge varjatud nurkadesse, avastada deemonlikkust inimeses ja inimlikkust deemonis. Orlov, kes oli mitte ainult kirjanik, vaid ka stsenarist ja professor, on loonud teose, mis peegeldab tema sügavat arusaama inimloomusest ja ühiskonnast.

Vladimir Orlov (1936–2014), kes õppis ajakirjandust Moskva Riiklikus Ülikoolis ja töötas professorina Maksim Gorki nimelises Kirjandusinstituudis, on tuntud oma terava pliiatsi ja ainulaadse stiili poolest. "Aldimängija Danilov" on üks tema silmapaistvamaid töid, mis on pälvinud tunnustust nii Venemaal kui ka välismaal.

Kui olete valmis sukelduma müstilise realismi maailma, kus iga lehekülg toob uue avastuse, siis on "Aldimängija Danilov" just teie jaoks. See ei ole lihtsalt raamat, see on kogemus, mis jääb teiega kauaks pärast viimase lehekülje keeramist.