Alma, mu kodu

Alma, mu kodu

Autor: J.m.g. Le Clezio

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas mineviku varjud võivad mõjutada tänaseid reaalsusi? "Alma, mu kodu" on Prantsuse kirjaniku J. M. G. Le Clézio sügavalt isiklik teos, mis viib teid läbi aja ja ruumi, et avastada ühe perekonna lugu, mis on seotud nii Mauritiuse saare ajalooga kui ka autori enda juurtega.

Jérémie Felsen, peategelane, on mees, kes on pärit Mauritiuselt, kuid elab Prantsusmaal. Kui ta viiekümneaastasena naaseb lapsepõlve maadele, avaneb talle perekonna lugu, mis on täis kaotusi ja leppimata minevikku. Ta kohtub ka Dodo nime all tuntud Dominique'iga, kodutu mehega, kes on sündinud teisi naerutama. Nende saatused on seotud Almaga – kunagise Felsenite mõisaga, mis on nüüdseks muutunud Mayaks, illusioonide maaks.

Le Clézio, kelle juured ulatuvad sügavale Mauritiuse pinnasesse, on tuntud oma kirjandusliku meisterlikkuse poolest. Ta on kirjanik, kes on pälvinud Nobeli kirjanduspreemia oma võimest luua poeetilisi seiklusi ja sügavat emotsionaalset resonantsi. "Alma, mu kodu" on teos, kus Le Clézio jätkab oma kirjanduslikku teekonda, pakkudes lugejatele autobiograafilisi elemente ning isiklikku ja ajaloolist sisevaadet.

Raamat on rikastatud ajalooliste kroonikate, muistendite, päevikukatketega ning kirjavahetusega, mis kõik kokku loovad tiheda ja mitmekihilise narratiivi. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks, tuues esile Mauritiuse saare keerulise ajaloo ja tänapäeva, kus põimuvad nii valgus kui varjud.

Kui otsite raamatut, mis on korraga nii ajalooline kui ka isiklik, siis "Alma, mu kodu" on teie jaoks. See on lugu, mis räägib meile, kuidas ajalugu ja isiklikud lood põimuvad, luues meie identiteedi ja kujundades meie tulevikku. Avastage Le Clézio maailm, kus iga lehekülg viib teid lähemale inimlikkuse sügavamatele tõdedele.