Anda kivile süüa

Anda kivile süüa

Autor: Bronka Nowicka

Kirjastus: HENDRIK LINDEPUU

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.40€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas elutud esemed võiksid meie igapäevaelu mõjutada või isegi peegeldada? Poola autor Bronka Nowicka, sündinud 1974. aastal, pakub teile võimalust avastada just sellist maailma oma debüütteoses "Anda kivile süüa". See 2015. aastal ilmunud kogumik, mis pälvis 2016. aastal prestiižse Nike kirjanduspreemia, on midagi enamat kui lihtsalt raamat – see on sügav mõtisklus elu ja elutuse piirimail.

Nowicka on ise öelnud, et tema eesmärk ei ole muuta elutud asjad elavaks, vaid pigem tuua esile elavate inimeste sisemist elujõudu. "Anda kivile süüa" on kirjandusteoseks vormitud filosoofiline arutelu, mis kutsub sind, lugeja, kaasa mõtlema elu sügavamate kihtide üle. Autori proosalaastud on otsekui vaimse maastiku killud, mis võivad olla teravad ja valusad, kuid samas kaunid ja mõtlemapanevad, justkui kalliskivid.

Nowicka ainulaadne stiil toob esile igapäevaste toimetuste traagika, kui ta käsitleb maailma tunnetamise võimatust. Tema tekstid on lakoonilised, kuid need loovad silme ette elavad pildid, mis võivad sinu hinge puudutada ja isegi kriipida. See raamat ei ole lihtsalt lugemiskogemus; see on teekond, mis võib muuta sinu vaadet maailmale ja sellele, kuidas me tajume elu enda ümber.

Kui oled valmis sukelduma kirjanduslikku sügavikku, kus proosa ja luule piirid hägustuvad, siis "Anda kivile süüa" on just see teos, mis võib sinu meeled avardada. See on raamat, mis ei jäta sind kindlasti külmaks, kutsudes sind üles vaatama kaugemale nähtavast ja kogema elu täiel rinnal.