Ao Dai

Ao Dai

Autor: Xuan Phuong,Danièle Mazingarbe

Kirjastus: SINISUKK

Kategooria: Varia
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
39.50€
Osta
Xuan Phuongi elulugu on sama kirju ja mitmekülgne kui traditsiooniline Vietnami rõivas, mida ta nimi meenutab. Sündinud mandariini peres, veetis ta oma lapsepõlve prantsuskeelse hariduse hõngulises Dalatis. Nooruse aastad Saigonis pakkusid talle kvaliteetset haridust, kuid ajalugu ei andnud talle võimalust püsida mugavustsoonis. Kui Indo-Hiina sõda vallandus, pööras 16-aastane Xuan selja oma turvalisele elule ning astus vastu väljakutsetele, liitudes revolutsioonilise "paljasjalgsete" sõjaväega.

Üheksa aastat džunglis elades näitas ta üles erakordset vaprust ja vastupidavust. Ta naasis pealinna, kus kommunism oli võtnud võimust, ja kus ta oli tunnistajaks Vietnami sõja karmidele reaalsustele, sealhulgas Ameerika pommitamistele ja Saigoni "vabastamisele" Põhja-Vietnami vägede poolt. Need sündmused kujundasid maailma, kus valitses pidev toidu- ja rahapuudus.

Elu jätkudes leidis Xuan Phuong endas jõudu, et dokumenteerida Vietnami igapäevaelu läbi filmikunsti, töötades ajakirjanikuna. Oma kire kunsti vastu ei jätnud ta unarusse ka vanemas eas, avades Pariisis kunstigalerii, et jagada Vietnami kunstipärandit ülejäänud maailmaga. Tema autobiograafia ei ole lihtsalt isiklik lugu, vaid tunnistus ühe naise visadusest ja pühendumusest oma ideaalidele.

Xuan Phuongi elulugu on inspiratsiooniallikas, mis räägib loo naisest, kes on kogenud ajaloo keerdkäike ning suutnud säilitada oma väärikuse ja põhimõtted läbi erinevate eluetappide. Sinu jaoks võib see raamat olla aknaks ühte erakordsesse ellu, mis on täis õppetunde ja kogemusi, mis kõnetavad ja rikastavad iga lugejat.