Arheoloogilised kaevamised Pärnus. Kaheksa lugu minevikust

Arheoloogilised kaevamised Pärnus. Kaheksa lugu minevikust

Autor: Margo Samorokov

Kirjastus: PÄRNU MUUSEUM SA

Kategooria: Eesti ajalugu
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
10.95€ / 10.40€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, millised lood peituvad Pärnu ajaloolise pinna all? "Arheoloogilised kaevamised Pärnus. Kaheksa lugu minevikust" on Margo Samorokovi kirjutatud teos, mis avab ukse Pärnu linna rikkalikku kesk- ja uusaegsesse minevikku. See kahekeelne väljaanne, mille lehekülgedel vahelduvad eesti ja inglise keel, pakub teadmishimulistele lugejatele võimalust sukelduda Pärnu ajaloo sügavustesse ning avastada, kuidas mineviku asustuskihid on kujundanud tänast linnaruumi.

Pärnu, üks Eesti vanimatest linnadest, on läbi aegade olnud koduks paljudele kultuuridele ja tsivilisatsioonidele. Raamat viib teid kaasa kaheksale avastusretkele, kus iga peatükk toob esile ühe olulise arheoloogilise leiu. Üks neist lugudest viib teid näiteks 1990. aastate algusesse, kui Munga tänaval paljastusid keskaegse Uus-Pärnu linnamüüri hiiglaslikud jäänused ja salapärane toober, mis peitis endas austrikarpe ning üllatuslikult ka 400-aastast veini säilitanud pudelit.

Raamatu lehekülgedel kohtate ka Pika tänava adrajälgi, mis pärinevad 13. sajandist, ning 18. sajandi Vene garnisoni kalmistu kõhedusttekitavaid lugusid, kus hauarüüstajad on jätnud oma jäljed. Samuti avaneb teile võimalus heita pilk Jaani kiriku ja selle kõrval asunud kalmistu ajalukku, kus sadade luustike uurimine on andnud teadlastele hindamatut teavet linnaelanike eluolu kohta 16.–18. sajandil.

Iga peatükk on justkui ajamasin, mis viib teid sügavale Pärnu ajalukku, paljastades linna arheoloogilise pärandi. Raamatus leiduv kaart aitab teil neid ajaloolisi paiku oma silmaga Pärnu linnaruumis üles leida ja avastada.

"Arheoloogilised kaevamised Pärnus. Kaheksa lugu minevikust" on suurepärane lugemine kõigile ajaloohuvilistele ning sobib ideaalselt ka õppematerjaliks koolide ajalootundidesse, aidates õpilastel mõista mineviku ja oleviku seoseid. Avastage Pärnu ajalugu läbi arheoloogiaprisma ja laske end kaasa haarata selle linna põnevast minevikust!