Armas Rosie

Armas Rosie

Autor: Laurie Lee

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2010 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
"Armas Rosie" on Laurie Lee südamliku pliiatsitöö tulemus, mis viib lugeja tagasi aegadesse, kus Inglismaa külaelu oli täis lihtsust ja süütust. Raamat pakub pilguheitu autori noorusaastatele, mis möödusid ühes väikeses orukülas, kus aeg justkui seisis ja maailmasõja varjud alles hajusid.

Teie ette rullub välja lugu, mis algab noore poisi esimestest mälestustest, kuidas ta seisab kõrge rohu sees, vaadates uudishimuliku pilguga oma uut kodu. See on teekond läbi lapse silmade nähtud maailma, kus iga päev on täis avastusi ja imestust. Lee maalib pildi külaelust, mis on rikas traditsioonide ja loodusläheduse poolest, kuid ei jäta tähelepanuta ka toonase aja tumedamaid noote, nagu ebausk ja lihtsameelsus.

Laurie Lee oskab oma sõnade ja lausetega luua atmosfääri, mis on samaaegselt nii nostalgiline kui ka ajatu. Tema kirjeldused on detailirohked ja elavad, tuues esile kogukonna värvikad karakterid ja nende omavahelised suhted. Raamatu südames on eriline kodu, kus armastav, kuid hajameelne ema kasvatab lapsi lootuses, et nende kadunud isa ühel päeval naaseb.

"Armas Rosie" on justkui aken minevikku, mis pakub võimalust kogeda esimest armastust ja avastada elu põhiväärtusi läbi lapse silmade. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks, olles täis soojust ja inimlikkust. Kui otsite raamatut, mis viib teid ajas tagasi ja pakub emotsionaalset rännakut, siis "Armas Rosie" võib olla just see, mida vajate.