Armastus

Armastus

Autor: Hanne Ørstavik

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne romantika
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.99€
Osta
Kas olete kunagi tundnud, kuidas külm polaaröö võib peegeldada inimsuhete jäisust? Hanne Ørstaviki "Armastus" viib teid sügavale Põhja-Norra väikelinna, kus te avastate Joni ja Vibeke lugu, ema ja poja keerulist suhet, kes elavad kõrvuti, kuid samas nii kaugel teineteisest.

Joni maailm on täis lapsepõlve fantaasiaid ja ootusärevust oma üheksanda sünnipäeva eel. Vibeke, tema ema, otsib aga lähedust ja armastust väljaspool kodu, veetes öö võõra mehe seltsis. Nende lood kulgevad paralleelselt, kuid nende reaalsused ei kohtu – nad on nagu kaks laeva öises meres, mis liiguvad mööda teineteisest, teadmata teise olemasolust.

Ørstavik, sündinud aastal 1969, on Norra kirjandusmaastikul tõeline täht, kelle terav pliiats ja napp sõnakasutus on võitnud lugejate südamed. Tema teos "Armastus", mis ilmus esmakordselt 1997. aastal, on tunnustatud kui üks viimase veerandsajandi parimaid Norra raamatuid, pälvides 2006. aastal kuuenda koha.

Kui olete lugenud Ørstaviki "Kirikuõpetajat", mis ilmus eesti keeles 2010. aastal, siis teate juba tema võimet luua sügavalt mõjutavaid lugusid. "Armastus" on samuti teos, mis ei jäta teid külmaks. See on lugu, mis näitab, kuidas inimeste vahel võib olla nii lähedust kui ka lõhestatust, ning kuidas mõnikord võivad meie enda loodud reaalsused viia ootamatute ja traagiliste tagajärgedeni.

Kas olete valmis sukelduma sellesse intensiivsesse ja emotsionaalsesse lugusse? "Armastus" ootab teid, et avastaksite, kuidas lihtsad, kuid võimsad sõnad võivad luua tundeid, mis jäävad teiega kauaks pärast raamatu sulgemist.