ARUKUS. MIDA TEADUS INTELLIGENTSUSE KOHTA ÜTLEB

ARUKUS. MIDA TEADUS INTELLIGENTSUSE KOHTA ÜTLEB

Autor: Maria Gunther

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Populaarteadus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.70€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, mis peitub intelligentsuse taga? Maria Guntheri raamat "Arukus. Mida teadus intelligentsuse kohta ütleb" avab ukse sellele keerukale ja sageli vastuolulisele teemale. Autor, kes on tuntud Rootsi teadlane ja teadusajakirjanik ning endine Mensa liige, juhib teid läbi IQ-testide maailma, mis on tuntud kui peamine vahend intelligentsuse hindamisel.

Teie ees laotub lahti teaduslik uurimus, mis paljastab, kuidas kõrge IQ võib mõjutada inimese heaolu, pikaealisust ja muid elulisi aspekte. Kuid Gunther ei piirdu ainult IQ-testide analüüsimisega. Ta käsitleb ka sügavamaid küsimusi, mis puudutavad inimväärtust, sugu, rassi, päritolu ning keskkonda. Raamat ei karda puudutada ka rassihügieeni ja diskrimineerimise tumedamaid peatükke teaduses, samuti teaduspettuste probleeme.

Intelligentsuse uurimine võib olla keeruline ja isegi ohtlik – just nagu Stephen Hawking on hoiatanud, et tehisintellekt ja maaväline mõistus võivad kujutada endast ohtu inimkonnale. Gunther kutsub lugejat kaasa mõtlema, kas peaksime seda uurimisvaldkonda piirama või andma teadlastele rohkem vabadust. Kuidas peaksime suhtuma vastuolulistesse teadustulemustesse ja mida täpselt mõõdab Mensa sisseastumistest?

"Arukus. Mida teadus intelligentsuse kohta ütleb" on põhjalik ja kaasahaarav lugemine kõigile, kes soovivad mõista intelligentsuse keerukust ja selle mõõtmise väljakutseid. Guntheri teos on hariv ja silmiavav, pakkudes teaduspõhist lähenemist teemale, mis mõjutab meid kõiki.