ASI POLE GEENIDES. TÕELISED PÕHJUSED, MIKS LAPSED SARNANEVAD OMA VANEMATEGA

ASI POLE GEENIDES. TÕELISED PÕHJUSED, MIKS LAPSED SARNANEVAD OMA VANEMATEGA

Autor: Oliver James

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Perekond ja lapsed
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Oliver Jamesi teos "Asi pole geenides" pakub intrigeerivat vaadet inimese isiksuse kujunemisele, väites, et lapsepõlve kogemused ja kasvatus mängivad palju suuremat rolli kui meie geneetiline pärand. Raamat kummutab levinud eelduse, et geenid on peamised määrajad, kui jutt käib sellest, kuidas me käitume või milliseks kujuneb meie vaimne tervis. Jamesi sõnul on lapsepõlve keskkond ja vanemate poolt rakendatud kasvatusmeetodid need, mis vormivad meid kõige enam.

Autor ei piirdu ainult teooriatega, vaid toob välja ka praktilisi juhiseid, kuidas oma elu ja isiksust positiivses suunas muuta. Ta väidab, et isegi kui oleme täiskasvanuna teatud mustritesse kinni jäänud, on meil võime ja võimalus muutuda. See sõnum on eriti oluline vanematele, kes soovivad oma lastele paremat tulevikku kujundada.

Jamesi uurimustöö on põhjalik ja tema järeldused on mõjukad, pakkudes lootust, et ühiskondlikud probleemid nagu kuritegevus ja vaesus on lahendatavad, kui me keskendume lapsepõlve paremale mõistmisele ja kasvatusmeetodite parandamisele. "Asi pole geenides" on mõtlemapanev lugemine, mis kutsub üles vaatama kaugemale bioloogilistest seletustest ja tunnustama inimese arengus keskkonna ja kasvatuse tähtsust.