Avameri. Kaugsõit kai ääres

Avameri. Kaugsõit kai ääres

Autor: Lembit Uustulnd

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
28.99€
Osta
Lugupeetud lugeja, kui olete huvitatud merendusest ja ajaloolisest fiktsioonist, siis Lembit Uustulndi teos "Avameri. Kaugsõit kai ääres" võib olla just see, mida otsite. See põnev romaan on seitsmes osa populaarsest "Avameri" sarjast, mis viib teid kapten Volmeri ja tema meeskonna igapäevaellu kauges Kamtšatka piirkonnas.

Kapten Volmeri ülesandeks on juhtida tuukrilaeva Dromia, mille tööks on sildumiskai ehitamine ja remont NSV Liidu olulises tuumaallveelaevade baasis Vaikse ookeani ääres. Tegevus toimub salapärases linnakeses Primorsk 56, mis on Eestist pärit meremeestele võõras ja harjumatu paik, erinedes nii kommete kui ka eluviiside poolest.

Volmeri isiklik elu on samuti keerulises seisus, kuna ta leinab hiljuti surnud abikaasat Vaike ning kasvatab poega Juuljust, kes ametlikult on tema poeg, kuid bioloogiliselt mitte. Kapteni südames kripeldab kaugsõidukapteni diplom, mis paneb teda küsima, kas kõik need aastad Leningradi merekoolis olid vaid ettevalmistus praeguseks tööks kaldamudas.

Samal ajal, kui Volmer ja tema meeskond tegelevad oma igapäevaste väljakutsetega, toimuvad teisel pool maakera poliitilised sündmused, mis mõjutavad otseselt ka Eesti kolhoosi "Kaluri Poeg". Kolhoosi esimees Juhan Palm toob üllatusi kõigile, kaasa arvatud endale, samal ajal kui Olev Räime ja Kalle Karask peavad tegelema oma probleemidega, olgu selleks siis Moskvast saabunud ajakirjanik või seisva laevastiku mured.

Raamat heidab valgust ka 1990. aasta Eesti majanduslikule olukorrale, kus puudusid toit, kütus ja bensiin ning enamik tarbekaupu oli saadaval vaid talongide eest. Saare maavalitsus määras toetusi vähekindlustatud elanikele, et aidata neil toime tulla igapäevaste kuludega.

"Avameri. Kaugsõit kai ääres" on haarav lugemine neile, kes on huvitatud merendusest, ajaloost ja inimlikest dilemmadest. See romaan ei paku mitte ainult sügavat sukeldumist NSV Liidu aegsesse merendusellu, vaid toob esile ka inimlikud tunded ja keerulised valikud, millega tegelased silmitsi seisavad. Kui olete valmis avastama kapten Volmeri ja tema meeskonna lugu, siis see raamat ootab teid.