Blacklands

Blacklands

Autor: Belinda Bauer

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Krimi ja põnevus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Kui otsid põnevust, mis haarab sind esimestest lehekülgedest ja viib sind sügavale Inglismaa maapiirkonna südamesse, siis Belinda Baueri "Blacklands" on just see, mida vajad. See on lugu noorest Steven Lambist, kes elab Exmoori karmil maastikul ja kelle igapäevaelu täidab üks ebatavaline ja südantlõhestav ülesanne.

12-aastane Steven veedab oma päevad nõmmel kaevates, otsides oma onu jäänuseid, kes kadus jäljetult, olles vaid 11-aastane. See traagiline sündmus on jätnud sügava jälje Steveni perekonnale, eriti tema vanaemale, kes pole kunagi leppinud poja kaotusega ja ootab teda endiselt koju. Noormehe missiooniks on leida vastused ja tuua perele lepitus, isegi kui see tähendab silmitsi seismist kõige pimedamate nurkadega inimhinges.

Steveni otsingud viivad ta ohtlikule teele, kui ta otsustab kirjutada kirja Arnold Averyle, mehele, kes on tuntud oma kurikuulsate tegude poolest ja kes võib teada tõde tema onu saatuse kohta. See on algus psühholoogilisele heitlusele, kus nooruk ja kogenud kurjategija mängivad mängu, mis võib lõppeda ettearvamatute ja kohutavate tagajärgedega.

Belinda Bauer, kes sündis 1962. aastal ja kasvas üles Inglismaal ja Lõuna-Aafrikas, on oma kirjandusliku karjääri jooksul kujunenud üheks silmapaistvamaks krimikirjanikuks. Tema töö kohtureporterina Cardiffis on andnud talle sügava arusaama õigussüsteemist ja kuritegevusest, mida ta kasutab oma haaravates romaanides. "Blacklands" on tema debüütromaan, mis pälvis tunnustuse ja võitis 2010. aastal Briti Krimikirjanike ühingu Kuldse Pistoda auhinna.

Baueri kirjutamisstiil on tuntud oma sügava psühholoogilise teravuse ja pingestatud süžeeliinide poolest, mis ei jäta lugejat külmaks. Tema raamatud, sealhulgas "Rubbernecker", mis võitis Theakston’s Old Peculier Crime Novel of the Year auhinna, on tõlgitud 25 keelde ja "Blacklands" on esimene tema teostest, mis on kättesaadav eesti keeles.

Kui oled valmis sukelduma Steveni maailma ja avastama, mis juhtub, kui üks laps astub vastu kurjusele, mis varitseb inimhingede varjatud soppides, siis "Blacklands" ei jäta sind ükskõikseks. See on lugu, mis näitab, kuidas lootus ja meeleheide võivad kõndida käsikäes, ning kuidas ühe poisi julgus võib muuta kõike.