Brežnevi lapsed

Brežnevi lapsed

Autor: Sana Valiulina

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Ajalooline romaan
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.90€
Hetkel pole saadaval
"Brežnevi lapsed" on Sana Valiulina sulest pärit teos, mis viib lugeja sügavale stagnatsiooniaja Eesti igapäevaellu, avades ühtlasi autori isiklikke mälestusi ja kogemusi. See romaan on justkui ajarännak, mis algab idüllilisest Ruha külast, mis asub mere ääres, ning kulgeb läbi 1970. ja 1980. aastate vahetuse, pakkudes pilguheitu nõukogude koolielu varjukülgedele ja lapsepõlve süütusele, mis põrkub riigi range korra ja ideoloogiaga.

Sana Valiulina, kes sündis 1964. aastal Tallinnas tatari peres, avab oma romaanis ka taasiseseisvumise algusaegade keerised, kui Eesti ühiskond astus esimesi samme kapitalismi suunas, mis 1990ndatel veel omajagu kohmakas ja toores oli. Haridustee viis autori Moskva ülikooli filoloogiateaduskonda, mille lõpetamise järel põimus tema elutee Hollandiga, kus ta elab alates 1989. aastast.

Romaan, mille esmatrükk ilmus vene keeles pealkirjaga „Не боюсь Cиней бороды“, on nüüdseks leidnud tee eesti lugejateni, pakkudes võimalust sukelduda ajaloo kihtidesse, mis on paljudele meist nii tuttavad, ent samas ka kaugeks jäänud. Valiulina teos on justkui sild mineviku ja tänapäeva vahel, aidates mõista, kuidas ajalugu kujundab meie tänapäeva ja tulevikku.