BRODECKI RAPORT

BRODECKI RAPORT

Autor: Philippe Claudel

Kirjastus: PEGASUS

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2010 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.00€
Hetkel pole saadaval
Philippe Claudel, kes on sündinud aastal 1962, on Prantsuse kirjandusmaastikul tuntud kui üks säravamaid tähti, kelle teosed on pälvinud mitmeid tunnustusi. Claudel'i looming on tuntud oma sügavuse ja psühholoogilise teravuse poolest, mis kajastub ka tema romaanis "Brodecki raport". See teos, mis ilmus 2007. aastal, on võitnud lugejate südamed ja pälvinud prestiižika Lütseumiõpilaste Goncourt'i auhinna, kinnitades autori kohta Prantsuse kirjanduse esirinnas.

"Brodecki raport" on Claudel'i seitsmes romaan, mis sukeldub sügavale Teise maailmasõja järgse Euroopa keerukatesse ja valulikesse teemadesse. Raamat on üles ehitatud kihiti, pakkudes lugejale päevikusarnaseid katkendeid, mis vahelduvad meisterlikult tumedate ja unenäoliste tagasivaadetega. Claudel'i peen detailitaju looduse kirjeldamisel põimub oskuslikult koos unenäoliste ja ähmane visioonidega, luues tiheda ja kaasahaarava narratiivi.

Raamatu peategelane, Brodeck, on mees, kes väidab, et tal pole mingit seost toimunud sündmustega. Ta rõhutab seda, öeldes, et ta ei ole midagi teinud ja sooviks, et ei peaks kunagi enam juhtunust rääkima. Brodecki sooviks on oma mälestustesse sõlmed peale tõmmata, et need püsiksid vaikina, justkui raudpuuris kinni hoitud loom. Claudel'i oskus luua tugevaid, meeldejäävaid kujundeid teeb "Brodecki raportist" tõeliselt mõjuva lugemiselamuse.

Kui Sind huvitab inimhinge sügavuste avastamine ja ajaloo tumedamate lehekülgede mõtestamine läbi kirjanduse, siis "Brodecki raport" on raamat, mis Sind kahtlemata kõnetab. Philippe Claudel'i võime siduda poeetiline keel ja julmus ühte tervikusse teeb temast kirjaniku, kelle teoseid ei saa lihtsalt käest panna.