CAMUS' SURM

CAMUS' SURM

Autor: Thorkild Hansen

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2009 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, mis juhtub siis, kui kirjaniku suurim imetlusobjekt on teine kirjanik? Taani kirjanik Thorkild Hansen võtab oma teoses "Camus' surm" ette just sellise sügavalt isikliku uurimise, sukeldudes Prantsuse kirjandusikooni Albert Camus' keerulisse sisemaailma ja loomingusse.

Raamat algab hetkest, mis jättis jälje kogu kirjandusmaailmale – Camus' ootamatu surm autoõnnetuses. Hansen ei piirdu aga pelgalt traagilise sündmuse kirjeldamisega; ta lahkab kirglikult ja empaatiliselt Camus' elu, tema hirme ja lootusi, kirjanikuna põlemise kartust ning tema vastuolulisi tundeid suurlinna elu suhtes. Camus' igatsus ja rahutus, tema surma teema kinnisidee ning muud mured, mis kajasid vastu ka Hanseni enda elus, on raamatus oskuslikult ja tundlikult käsiteldud.

Kui Camus' filosoofia ja kirjandus on sulle südamelähedane või kui soovid lihtsalt süveneda ühe suure kirjaniku mõtteilma, siis "Camus' surm" on teos, mis võib pakkuda sulle nii äratundmist kui ka uusi perspektiive. Thorkild Hanseni kirjutatud ja sinu poolt loetav, see raamat on nagu sild kahe kirjaniku vahel, mis võimaldab sul astuda sammu lähemale mõistmaks, mis teeb kirjaniku – ja inimese – suureks.