Carl Mothander. Kulinaarsed vested

Carl Mothander. Kulinaarsed vested

Autor: Carl Mothander

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Osta
Apollo
7.95€ / 7.55€
Osta
Carl Mothander, tuntud oma seikluslike elukäikude poolest, mis viisid teda nii Eesti Vabadussõja lahinguväljadele kui ka Tohisoo mõisa paruness Benita Wrangeli kõrvale, on kirjutanud teose, mis viib teid ajaloolisele ja kulinaarsele rännakule. "Kulinaarsed vested" pole lihtsalt raamat – see on avastusretk mööda 20. sajandi alguse mõisakööke, pakkudes sulle võimalust sukelduda aadlike eluolu ja toidukultuuri sügavustesse.

Mothander, kes oli ka ise kirglik toidunautija, jagab oma teoses isuäratavaid lugusid ja retsepte, mis on kirjutatud nii kaasahaaravalt, et võid tunda maitseid suus juba ainuüksi neid ridu lugedes. Tema kirjutised, mis omal ajal leidsid tee Rootsi ajalehtede veergudele, peegeldavad tema armastust toidu ja kokkakunsti vastu.

Kui oled toiduhuviline või ajalooarmastaja, siis "Kulinaarsed vested" pakub sulle rohkelt avastamisrõõmu. Mothanderi kirjeldused on vürtsitatud huumoriga, mis toob esile tolleaegse balti aadli eluolu, kohati isegi karikatuurses võtmes. Raamat on kui ajarännak, mis võimaldab sul tunda osa sellest kirevast ajastust, kus toit oli palju enamat kui lihtsalt kõhutäis – see oli osa kultuurist, traditsioonidest ja sotsiaalsest elust.

Ära üllatu, kui leiad end Mothanderi kirjeldatud roogasid katsetamast või naeratamast tema teravmeelsetele tähelepanekutele. "Kulinaarsed vested" on justkui kulinaarne päevik, mis ei jäta sind kindlasti ükskõikseks. Võta ette see maitsev seiklus ja avasta, kuidas toit ja ajalugu omavahel põimuvad.