Clea

Clea

Autor: Lawrence Durrell

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Kui olete kunagi unistanud ajas rändamisest, viib Lawrence Durrelli kirjandusteose "Clea" viimane peatükk teid sügavale Aleksandria südamesse, kus minevik ja olevik põimuvad ning armastus ja kunst saavad uue tähenduse. See on lugu, mis viib teid läbi sõja-aegse Egiptuse, avades ukse Darley ja Clea keerulistele suhetele ning nende arengule kui kunstnikele.

Kui apelsinid on teie jaoks rohkemat kui lihtsalt viljad, vaid pigem sümbolid, mis valgustavad teed läbi elu keerdkäikude, siis "Clea" võib olla just see raamat, mis teid kõnetab. Durrelli kirjeldused on nii elavad, et võite tunda, kuidas apelsinide magus lõhn teid Aleksandria eksistentsiaalsete saladuste juurde meelitab.

Lawrence Durrell, keda peetakse üheks 20. sajandi silmapaistvamaks Briti kirjanikuks, on loonud teose, mis ei ole lihtsalt järjekordne ajalooline romaan, vaid pigem ajatu kunstiteos, mis uurib inimhinge sügavusi. "Clea" ei ole ainult armastuslugu; see on ka kasvamise lugu, mis kajastab Darley ja Clea sisemist teekonda küpseteks kunstnikeks.

Eesti lugejate rõõmuks on Durrelli "Aleksandria kvarteti" varasemad osad – "Justine", "Balthasar" ja "Mountolive" – juba eesti keelde tõlgitud, pakkudes võimalust sukelduda täielikult selle kirjandusliku meistriteose maailma. "Clea" ilmumine eesti keeles on oodatud sündmus, mis täidab tühimiku sarja austajate südames.

Kui teid köidab ajaloo, kirgliku armastuse ja kunsti kolmnurk, siis "Clea" on raamat, mis võib teie südame võita ja teie meeled vallutada. See on teos, mis ei jäta teid ükskõikseks, vaid kutsub teid kaasa mõtlema ja tunnetama elu mitmekihilisust.