Collini juhtum

Collini juhtum

Autor: Ferdinand Von Schirach

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Krimi ja põnevus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas õiglus ja seadus omavahel põimuvad? "Collini juhtum", autoriks tuntud saksa kirjanik Ferdinand von Schirach, on paeluv kohtusaalidraama, mis paneb teid mõtisklema sügavate moraalsete küsimuste üle.

Raamatu keskmes on itaalia päritolu Fabrizio Collini, kes on veetnud pea kolm ja pool aastakümmet tööd rügades Daimleris, kus ta on valmistanud tööriistu. Tema elu on olnud eeskujulik ja vaikne, kuni ühel päeval toimub šokeeriv sündmus – Collini mõrvab Berliini luksushotellis vanamehe. See teo näib olevat täiesti motiveerimata, lausa mõistatuslik.

Kui noor ja ambitsioonikas advokaat Caspar Leinen saab määratud Collini kaitsjaks, tundub see talle kui suurepärane võimalus oma karjääri edendada. Kuid kui Leinen avastab mõrvaohvri identiteedi, pöördub lugu tema jaoks õudusunenäoks. Ohver ei ole keegi muu kui tema lapsepõlvesõbra armastatud vanaisa, kes on olnud talle nagu oma pereliige.

Leinen seisab silmitsi keerulise dilemmaga – kuidas kaitsta meest, kes ise ei tundu soovivat kaitset, ja kuidas toime tulla isiklike tunnetega, mis seovad teda ohvriga. Collini vaikib, jättes oma kaitsja ja kohtu pimedusse tema motiivide osas.

See raamat on sügavalt liigutav ja mõtlemapanev lugu, mis ei jäta teid külmaks. Ferdinand von Schirach on meisterlikult põiminud kokku õiguse keerdkäigud ja inimhinge tumedamad nurgatagused, tuues teieni loo, mis kõnetab igat õigluseotsijat.

Kui olete huvitatud psühholoogilisest põnevusest ja kohtusaali draamast, mis sunnib teid kaasa mõtlema, siis "Collini juhtum" on teie jaoks. Avastage, kuidas üks mees võib seista silmitsi omaenda tõekspidamiste proovikiviga, kui õiglus ja seadus põrkuvad kokku kõige ootamatumal viisil.