Dagor

Dagor

Autor: Maria Galina

Kirjastus: SKARABEUS

Kategooria: Ulme
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
25.50€
Osta
Maria Galina raamat "Dagor" on Odessa kirjaniku nelja lühiromaani kogumik, mis viib sind erinevatesse maailmadesse ja ajastutesse.

Esimeses loos, "Hüvasti, mu ingel", elavad maal kõrvuti kaks mõistusega liiki – inimesed ja välimuselt ingleid meenutavad grandid, kes moodustavad valitseva klassi. See loomulikult tekitab pingeid ja konflikte, mis panevad sind mõtlema ühiskonna hierarhiatele ja võimusuhetele.

Teises loos, "Dagor", viib Maria Galina sind Aafrika džunglitesse, kus peitub aardeid täis kadunud linn. Seal kohtad hulljulgeid seiklejaid, kummalisi koletisi ja õelaid deemoneid. Lugu keerleb ümber misjonärist arsti, kelle juurde tuuakse surija, kelle rinnast kasvab välja parasiit – värdjalik kääbus nimega dagor. See lugu pakub põnevust ja õudust, mis hoiavad sind lehekülgi pööramas.

Kolmas lugu, "Punased hundid, punased haned", viib sind kolmekümnendate aastate Nõukogude Liitu. Selle loo õhustik meenutab Galina auhinnatud juttu "Lodusaared" (Stalker 2014). See on ajastutruu ja sügav lugu, mis peegeldab tolleaegseid sotsiaalseid ja poliitilisi pingeid.

Viimane lugu, "Lauto ja kõik muu", toimub Sapkowski Geralti-maailmas. See on lugu igavestest teemadest – armastusest ja surmast. Linna saabub katk ja keegi ei aimagi, et rahulikku elu on jäänud elada vaid mõned päevad, tunnid. See lugu on täis emotsioone ja pinget, mis panevad sind kaasa elama iga tegelase saatusele.

Maria Galina "Dagor" on mitmekülgne ja kaasahaarav kogumik, mis pakub midagi igale lugejale. See on ideaalne valik, kui otsid midagi, mis on nii mõtlemapanev kui ka põnev.