Deus Ex Machina

Deus Ex Machina

Autor: Johannes Kivipõld

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ulme
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline võiks olla tulevik, kus tehisintellekti võim kasvab üha enam? Johannes Kivipõldi romaan "Deus Ex Machina" viib teid põnevale teekonnale, kus inimlik arukus ja tehnoloogilised imed põrkuvad ettearvamatul moel.

Raamatu peategelane, politseianalüütik Erik, on justkui hammasratas riikliku masinavärgi sees. Tema elu on nagu avatud raamat, kus iga tegu ja mõte on ette ennustatav ning salvestatud andmebaasidesse. Erik eelistab elus lihtsamaid radu, vältides suuri konflikte ja hoides silma peal sellel, mida teised temast mõtlevad. Seevastu Stella, iseseisev ja kartmatu vabakutseline ajakirjanik, on harjunud varje all tegutsema, hoides oma jälgi salajas ja vältides tähelepanu keskpunkti.

Eriku elu võtab ootamatu pöörde, kui ta vastumeelselt inimluure agendiks hakkab ja peab imbuma salapärasesse sekti, mille eesmärk on luua tehisintellekt. Stella leiab end samal ajal uurimas veidrat mõrvajuhtumit, mis tundub olevat seotud kõrgete riigiametnikega. Kui inimkonda ähvardab lisaks veel salapärane oht kosmosest, on selge, et on aeg teha järgmine samm. Riigijuhid pöörduvad abi saamiseks kõige targema poole – tehisintellekti poole. Aga kui sügavale võib usaldus masinate vastu viia? Kes on selle keeruka mängu tegelik marionettimeister?

Johannes Kivipõld, kes on tuntud ka oma varasemate romaanide "Pööris", "Põrge", "(Vaba)surm" ja "Väike viperus" kaudu, kutsub lugejat kaasa mõtlema selle üle, kuidas inimesed võiksid tehisintellekti ohjes hoida. "Deus Ex Machina" on kaasahaarav ja mõtlemapanev ulmepõnevik, mis ei jäta kedagi külmaks. Kas olete valmis astuma järgmise sammu tulevikku, kus tehnoloogia ja inimlikkus põimuvad ootamatutel viisidel?