Dovlatovi kolm linna

Dovlatovi kolm linna

Autor: Andrei Arjev,Jelena Skulskaja,Alexander Genis

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
0.90€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas kirjaniku elu ja looming kujunevad läbi aegade ja paikade? "Dovlatovi kolm linna" on teos, mis viib teid rännakule läbi Sergei Dovlatovi elu kolme kõige olulisema linna - Peterburi, Tallinna ja New Yorgi - silmade läbi kolme inimese, kes teda isiklikult tundsid ja hindasid.

Sergei Dovlatov oli kirjanik, kelle looming ja elu olid tihedalt seotud nende kolme linnaga. Tema sünnilinn Peterburi, kus praegu seisab tema auks püstitatud ausammas, oli tema varajase loomeperioodi keskpunkt. Tallinn, kus plaaniti avada tema mälestusmärk 2021. aastal, tema 80. sünniaastapäevaks, oli samuti oluline peatükk tema elus. New Yorgis, kus tänava nimeks on pandud Sergei Dovlatov, leidis ta lõpuks tunnustuse ja kuulsuse, mida kodumaal nautida ei saanud.

Raamatu autorid Andrei Arjev, Jelena Skulskaja ja Alexander Genis olid Dovlatoviga lähedased sõbrad ja kolleegid, kes tundsid teda ajal, mil maailma silmis polnud ta veel kuulsus. Nad jagavad oma isiklikke mälestusi ja kogemusi, mis heidavad valgust Dovlatovi isikule ja tema teekonnale kirjanikuna, alates päevadest, mil ta Leningradis ja Tallinnas tagakiusamist koges, kuni hetkeni, mil ta New Yorgis oma kirjandusliku hääle leidis.

"Dovlatovi kolm linna" on intiimne pilguheit ühe olulise kirjaniku elule ja tööle, mis ei paelu üksnes kirjandushuvilisi, vaid ka neid, kes hindavad sügavalt inimlikke lugusid ja ajaloo keerdkäike. See on teos, mis ei jäta teid ükskõikseks, avades ukse Dovlatovi maailma läbi tema lähedaste sõprade silmade.