EESTI BETOONEHITUSE AJALUGU. THE HISTORY OF ESTONIAN CONCRETE CONSTRUCTION

EESTI BETOONEHITUSE AJALUGU. THE HISTORY OF ESTONIAN CONCRETE CONSTRUCTION

Autor: Paavo Kangur,Maris Mändel,Toomas Kään,Uno Trumm

Kirjastus: IN NOMINE OÜ

Kategooria: Arhitektuur
2014 aasta

Hindad

Rahva Raamat
35.00€
Hetkel pole saadaval
Apollo
37.95€ / 36.05€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas betoonist sai Eesti ehituskunsti nurgakivi? "Eesti betoonehituse ajalugu" on põhjalik teos, mis viib sind avastusretkele läbi betooni kasutamise ja arengu Eestis viimase kolme sajandi jooksul. Autorid Paavo Kangur, Maris Mändel, Toomas Kään ja Uno Trumm on koondanud oma teadmised ja uurimistöö, et pakkuda sulle haaravat lugemist.

See raamat on justkui ajarännak, mis algab tsaariajast ja kulgeb läbi Eesti Vabariigi sünni, Nõukogude ajastu katsumuste ning jõuab välja tänapäeva taasiseseisvunud Eesti innovaatiliste betoonkonstruktsioonideni. Iga ajastu lõpetab põhjalik arhitektuuripeatükk, mis avab selle perioodi ehituskunsti eripärad ja saavutused.

Eriti väärtuslikuks teeb selle raamatu asjaolu, et paljud faktid ja fotod on trükisõnas esmakordselt. Majandusajakirjanik Paavo Kangur on intervjueerinud üle 50 valdkonna tippspetsialisti, et tuua sinuni autentne ja elav ajalugu. Raamat on rikkalikult illustreeritud, sisaldades ligi 700 fotot ja illustratsiooni, mis on kogutud muuseumidest, raamatukogudest, ettevõtetest ja eraisikute arhiividest.

See A4-formaadis ja 352-leheküljeline täisvärvitrükis teos on hädavajalik lugemine kõigile, kes huvituvad ehitusest, arhitektuurist või lihtsalt Eesti ajaloost. Lisaks on raamat varustatud viiteaparaadi, kronoloogia ning isikunimede ja organisatsioonide registritega, muutes selle väärtuslikuks allikaks teadlastele ja üliõpilastele.

Raamatu väljaandmist on toetanud 24 Eesti betooni- ja ehitusettevõtet ning arhitektuuripeatükkide kirjutamist Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali stipendium. Tekstid on esitatud paralleelselt eesti ja inglise keeles, samuti leidub kokkuvõtteid vene keeles, muutes selle kättesaadavaks laiemale lugejaskonnale.

Kui betooni ja arhitektuuri ajalugu kõnetab sind, siis "Eesti betoonehituse ajalugu" on teos, mida sa ei saa endale lubada mööda lasta. See on lugu vastupidavusest, innovatsioonist ja ilust, mis on kujundanud Eesti maastikku.