EESTI PANGANDUSE JA KINDLUSTUSE 100 AASTAT

EESTI PANGANDUSE JA KINDLUSTUSE 100 AASTAT

Autor: Villu Zirnask

Kirjastus: POST FACTUM

Kategooria: Eesti ajalugu
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.50€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas Eesti pangandus ja kindlustus on arenenud läbi aegade? Villu Zirnaski teos "Eesti Panganduse ja Kindlustuse 100 Aastat" pakub põhjaliku ülevaate sellest, kuidas need sektorid on kujunenud ja millised sündmused on neid kõige enam mõjutanud.

Raamat ilmub ajal, mil Eesti pangandusmaastik on läbi tegemas suuri muutusi. Skandinaavia pankade domineerimine, mis kestis 2000. aastate algusest, on hakanud murenema rahapesuskandaalide tõttu, mis on sundinud väiksemaid panku turult taanduma. Samuti on tõstatunud küsimus, kas Balti turud on suurtele turuliidritele ikka veel kasulikud või on muutunud koormaks.

Autor viib teid ajas tagasi, et avastada, kuidas Eesti krediidiasutused said alguse 19. sajandi lõpus, võideldes baltisakslaste vastuseisuga, ning kuidas Nõukogude Venemaa kuld leidis tee läände 1920. aastate alguses. Zirnask ei jäta tähelepanuta ka 1990. aastate alguses toimunud turumajandusliku panganduse taassünni, mis oli Eesti majandusarengu jaoks kriitilise tähtsusega.

Raamatus on kirjeldatud ka finantstehnoloogia arengu mõju pangandusele ja kindlustusele, mis on tänapäeval üha olulisemaks teguriks muutumas. See on suurepärane lugemine igaühele, kes soovib mõista, kuidas finantssektor on kujundanud Eesti majandust ja kuidas ajalugu võib mõjutada tulevikku.

"Sinu" võimalus sukelduda Eesti panganduse ja kindlustuse mitmekihilisse ajalukku on vaid ühe raamatu kaugusel. Avasta, millised sündmused on kujundanud praegust finantsmaastikku ja millised väljakutsed võivad ees oodata.