EESTI TALU. UUEM TALUARHITEKTUUR 1850-1950

EESTI TALU. UUEM TALUARHITEKTUUR 1850-1950

Autor: Heiki Pärdi

Kirjastus: TAMMERRAAMAT

Kategooria: Arhitektuur
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
30.50€
Osta
Apollo
30.95€ / 29.40€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas on Eesti taluarhitektuur viimase saja aasta jooksul arenenud? Heiki Pärdi teos "Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950" viib sind põnevale rännakule, kus avastad, kuidas mõisate alt vabanenud talud leidsid oma tee iseseisvuseni ja kuidas ajalooline rehemaja kohandus aja jooksul muutuvate vajadustega.

Sinu ees avaneb rikkalikult illustreeritud teekond läbi Eesti talude õuede ja kõrvalhoonete, kus erilist tähelepanu pööratakse maakivist või paekivist ehitatud karjalaudadele ja tallidele. Raamatust leiad ka põnevaid detaile arhitektuurivõistlustest, mis aja jooksul on korraldatud, et leida kõige sobivamaid projekte uute taluelamute ja muude hoonete jaoks.

Heiki Pärdi on pühendanud eraldi peatükid kahele ainulaadsele piirkonnale: Palmse mõisavalla taludele Põhja-Eestis ja Muhu saarele, mis on tuntud oma eripärase taluarhitektuuri poolest. Need lood räägivad meile paikadest, kus on elanud meie esivanemad ja kus paljud meist leiavad endiselt kodutunnet.

"Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950" on mitte ainult ajalooline dokumentatsioon, vaid ka visuaalne maiuspala, mis pakub äratundmisrõõmu ja uusi avastusi igaühele, kes peab lugu Eesti maapiirkondade ajaloost ja kultuuripärandist. See on teos, mis aitab mõista, kuidas meie esivanemate elu- ja töökeskkond on kujundanud tänapäeva Eesti maastikku.