Kas oled huvitatud Eesti sõjanduse ajaloost ja selle haridusasutuste arengust? "Eesti Vabariigi Sõjakoolid 1919-1940" on Mati Õuna põhjalik uurimus, mis viib sind ajas tagasi, et avastada, kuidas Eesti kaitsejõudude ohvitserid said oma väljaõppe kahe maailmasõja vahelisel perioodil.
See raamat on hindamatu allikas, kui soovid mõista, kuidas Eesti sõjaline haridus kujunes ja arenes noores Eesti Vabariigis. Autor Mati Õun on oma teoses põhjalikult kajastanud erinevate sõjakoolide – sealhulgas Lennukooli, Sõjaväe Tehnikakooli ja Kõrgema Sõjakooli – sünni ja tegevust. Samuti ei puudu teosest põnevad üksikasjad mereväeharidusest ning Sõjaväe ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste tööst.
Raamatusse on põimitud ka Kindralstaabi Kursuste ajalugu, mis annab aimu, kuidas koolitati Eesti kaitseväe strateegilise tasandi juhte. Õuna teos on kirjutatud põhjalikult ja detailirohkelt, pakkudes sulle võimalust sukelduda Eesti sõjalise hariduse keerukasse maailma.
Kui sind köidab Eesti sõjaline pärand ja soovid avastada, kuidas kujunesid Eesti ohvitseride teadmised ja oskused, siis on "Eesti Vabariigi Sõjakoolid 1919-1940" just see raamat, mida otsid. See on väärtuslik lugemine nii ajaloo huvilistele kui ka sõjandusega seotud erialade tudengitele ja spetsialistidele.