Eestlased teises maailmasõjas

Eestlased teises maailmasõjas

Autor: Mati Õun,Hanno Ojalo

Kirjastus: ÜHINENUD AJAKIRJAD

Kategooria: Eesti ajalugu
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.90€
Osta
Apollo
9.90€ / 9.41€
Osta
"Eestlased Teises Maailmasõjas" on põhjalik ajalooline ülevaade, mis viib sind sügavale 1940-ndate Eesti rahva saatuse keerdkäikudesse. Autorid Mati Õun ja Hanno Ojalo, kellel on aastakümnete pikkune kogemus ajaloo uurimises, on kokku pannud teose, mis valgustab Eesti inimeste elu ja valikuid sõja keerises.

Selle raamatu lehekülgedel avaneb sulle lugu sellest, kuidas Eesti rahvas navigeeris läbi kahe vastandliku okupatsioonivõimu – natside ja nõukogude – ning kuidas igaüks pidas oma isiklikku ja kollektiivset võitlust ellujäämise nimel. Autorid on pühendunud tõe väljaselgitamisele, käsitledes nii kodurindel toimunut kui ka sõdurite kogemusi lahinguväljadel.

Raamat "Eestlased Teises Maailmasõjas" ei räägi ainult suurtest lahingutest ja poliitilistest otsustest, vaid toob esile ka isiklikud tragöödiad ja kangelaslood, mis kokku moodustavad Eesti rahva lugu selles globaalses konfliktis. See on lugu vastupidavusest, valikutest ja ohverdustest, mida eestlased pidid tegema, olles tõmmatud suurriikide vastasseisu.

Kui sind huvitab ajalugu ja soovid mõista, kuidas Teine maailmasõda mõjutas Eesti inimeste elusid, siis see raamat on just sulle. Mati Õuna ja Hanno Ojalo teos on väärtuslik allikas, mis aitab mõista meie rahva ajalugu ja identiteeti.