Elujanu

Elujanu

Autor: Mati Soonik

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Raamat "Elujanu" autoriks on Mati Soonik, kes on loonud sügavalt liigutava ja mõtlemapaneva teose, mis kõnetab lugejaid oma aususe ja emotsionaalse jõuga. See on lugu, mis räägib katkisest perest ja väikesest poisist nimega Aadu, kelle lapsepõlv on täis katsumusi ja pöördeid.

Aadu isa Ants on teinud kergekäelise otsuse abielluda meditsiiniõpinguid alustanud noore naisega, kuid nende ühine tee jääb pooleli nii lapse sünni kui ka naise vastutustundetu suhtumise tõttu ellu. Ants otsib paremat elujärge Soomes, jättes Aadu kasvama emapoolse vanaema hoole alla. Paraku ei suuda vanaema noormehele pakkuda vajalikku hoolt ja armastust, mis toob kaasa Aadu lapsepõlve täis raskusi ja segadust.

Kui Aadu saab seitsmeaastaseks, otsustab tema ema saata ta elama isa juurde, kes on leidnud tee tagasi kodumaale ja loonud uue pere lasteaiakasvatajast naisega. Aadu jaoks tähendab see uut algust – tal on nüüd isa ja uus ema, kes hoolivad temast ja pakuvad stabiilsust, mida ta on pikisilmi igatsenud.

Romaani teine tasand avaneb Aadu ja tema isa Antsu suhtluses naabrimehe Voldemariga, kes on sõjaveteran ja elutarkustega mees. Voldemari lood ja õpetused süstivad nii isa kui poega meelekindlust ja annavad neile väärtuslikke elutarkusi, mis aitavad neil elus edasi liikuda.

"Elujanu" on teos, mis ei jäta kedagi külmaks. See on lugu, mis näitab, kuidas inimhing ihkab armastust, mõistmist ja turvatunnet. See on raamat, mis paneb sind mõtlema oma elu ja lähedaste üle ning hindama neid hetki, mis meil on antud. Kui otsid südantsoojendavat ja mõtlemapanevat lugemist, siis "Elujanu" võib olla just see, mida vajad.