Elukanga karmid mustrid

Elukanga karmid mustrid

Autor: Eerik Purje

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Ajaloolised isikud ja elulood
2014 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
"Elukanga karmid mustrid" on Eerik Purje sügavalt liigutav teos, mis heidab valgust ühele Eesti ajaloo kõige keerulisemale perioodile – 1944. aasta sügisele. See oli aeg, mis pani proovile eestlaste ühtekuuluvustunde, kui nad seisid silmitsi valuga, mis kaasnes kodumaa ja vabaduse kaotusega.

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas ajaloo suured sündmused mõjutavad inimeste isiklikke elusid? "Elukanga karmid mustrid" kutsub teid avastama, kuidas ühe rahva saatusehetked võivad olla nii lõhestavad kui ka ühendavad. See raamat ei ole ainult ajalooline ülevaade, vaid ka sügavalt isiklik lugu neist, kes pidid valima vabaduse ja kodumaa vahel.

Kui 1944. aastal Eesti rahvas tundis, et nende vabadus on ohustatud, seisid paljud silmitsi kõige raskema otsusega: kas jääda või lahkuda. Purje kirjeldab, kuidas mõlemad valikud tõid kaasa suuri ohvreid ja igatsust. Need, kes jäid, kaotasid vabaduse, kuid hoidsid kinni oma kodumaast. Need, kes lahkusid, hoidsid vabadust, kuid kaotasid oma kodumaa. Mõlemad grupid ühendas aga sügav igatsus selle järele, mis oli kaotatud.

Eerik Purje, kes on tuntud ka oma varasema teose "Hingenälg" (2013) autorina, on loonud teose, mis ei jäta kedagi külmaks. "Elukanga karmid mustrid" on lugu vastupidavusest, identiteedist ja sellest, kuidas ajalugu vormib inimesi. See on mõeldud neile, kes soovivad mõista Eesti rahva lugu ja selle mõju üksikisikute eludele.

Kas olete valmis sukelduma Eesti ajaloo ühte kõige emotsionaalsemasse perioodi? "Elukanga karmid mustrid" ootab teid, et avastada, kuidas ühe rahva ajalugu on põimunud isiklike lugude ja saatustega.