Elupäevade poolelteel ja teisi jutustusi

Elupäevade poolelteel ja teisi jutustusi

Autor: Šmuel Josef Agnon

Kirjastus: ILMAMAA

Kategooria: Klassika ja eeposed
2027 aasta

Hindad

Rahva Raamat
39.50€
Osta
Šmuel Josef Agnoni (1888–1970) teosed hõlmavad perioodi 18. sajandist kuni tema enda kaasaegse ajani. Agnoni unikaalne stiil ühendab spetsiifilise juudi kirjanduse ja uuema lääne kirjanduse vormid, sisu ja impulsid ühtseks tervikuks. Tema loomingus leidub nii nostalgilisi minevikuvaateid, moodsat realismi kui ka sürrealistlikku laadi. Agnon kirjutas heebrea keeles, kasutades keskajast kuni 18. sajandini levinud stiili, kuid lisas sellele iroonia ja mängulisuse. Vanad heebrea sõnad ja väljendid, mida ta kasutas, kannavad endas sügavaid traditsioonilisi tähendusi, mis laiendavad öeldu konteksti ja annavad sellele sageli sümboolse sisu. Seetõttu ulatub Agnoni sõnade ja väljendite tähendus kaugemale nende tavapärasest mõistest.

Käesolevas köites on kuus Agnoni jutustust, millest ühe on tõlkinud Anu Põldsam, ühe Uku Masing ja neli Kalle Kasemaa, kes on kirjutanud ka saatesõna. Lisaks sisaldab raamat Agnoni kõnet, mille ta pidas 1966. aastal Stockholmis Nobeli auhinna vastuvõtmisel.

Kui otsid kirjandust, mis ühendab sügava traditsioonilise juudi kultuuri ja modernse kirjanduse, siis on "Elupäevade poolelteel ja teisi jutustusi" just sulle. Agnoni teosed pakuvad rikkalikku ja mitmekihilist lugemiselamust, mis avab ukse nii ajaloolisse kui ka sümboolsesse maailma.