Kui teid huvitab, kuidas elati ja õpiti Haapsalus ajal, mil Stalini surm oli alles ees või juba seljataga, siis Aare Laanemäe teos "Enne ja pärast Stalini surma" viib teid ajas tagasi, et avastada seda ajaloolist perioodi läbi autori isiklike mälestuste. See raamat on intiimne pilguheit Haapsalu Pedagoogilise Kooli igapäevaelule aastatel 1952–1956, ajal, mil Eesti oli veel Nõukogude Liidu raudses haardes, kuid juba aimas peatseid muutusi.
Laanemäe, kes on tuntud kultuuriloolane ja ajaloodoktor, toob esile tollase noorsoo unistused ja püüdlused, millest mõned leidsid teostuse, teised aga jäid vaid unistusteks. Tema kirjeldused toonase Haapsalu seminarist, mis oli üks viimaseid omataolisi enne sulgemist, annavad edasi selle koha erilist vaimu ja atmosfääri. Raamat pakub haruldast sissevaadet tolle aja haridusellu, kus kitsad olud ja vaimne surutis olid igapäevaseks reaalsuseks, kuid kus nooruslik energia ja ärksus leidsid siiski tee pinnale.
"Enne ja pärast Stalini surma" on osa Laanemäe mälestuste sarjast, mis hõlmab ka teoseid nagu "Kuldsed kuuekümnendad", "Kümme aastat Valges majas" ja "Ussipesa Tõnismäel ja teisi meenutusi", pakkudes lugejale võimalust jälgida autori isiklikku ja professionaalset arengut läbi aastakümnete. Kui teid köidavad ajaloo- ja kultuuriloolised teemad ning soovite tunda ajastu hõngu, on see raamat just teile.