ESIMENE SALADUS

ESIMENE SALADUS

Autor: Katharina Vestre

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Loomad, linnud ja taimed
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.90€
Hetkel pole saadaval
Apollo
2.49€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, milline on sinu enda algus? "Esimene saladus" on Katharina Vestre poolt kirjutatud põnev teos, mis avab ukse inimese kõige varasematele arenguetappidele, alates imetabasest hetkest, kui uus elu saab alguse, kuni selle imelise sündmuseni, mil laps näeb esmakordselt ilmavalgust.

Selles raamatus viib Vestre sind teekonnale, mis algab viljastumisest ja kulgeb läbi erinevate arengufaaside, kuni saavutatakse täielik valmidus sünniks. Autor kasutab oma kirjutistes selget ja arusaadavat keelt, mis muudab keerulised bioloogilised protsessid hõlpsasti mõistetavaks. Raamat on täis soojad ja kaasahaaravad kirjeldused, mis toovad lugeja lähemale inimelu imedele.

Kas teadsid, et 1920. aastate fraas "küülik suri" oli tegelikult kood sõnumiks, et naine on rase? Või et kuni umbes kolmanda elukuuni on kõik embrüod bioloogiliselt naissoost? Vestre toob esile ka hämmastavaid fakte, nagu näiteks teatud mereusside ainulaadne paljunemisviis ja spermide võime munarakke "haista".

Raamatus ei puudu ka ekskursid ajalukku ja viited uusimatele teadusuuringutele, mis avardavad meie arusaama inimarengust. Näiteks kuidas veel sündimata laps võib oma südamehaigust põdevat ema kaitsta. "Esimene saladus" on hariv lugemine igale uudishimulikule mõistusele, kes soovib süveneda inimeseks olemise kõige varasematesse saladustesse.

Kui sind paelub inimese arengu imeline maailm ja tahad teada saada, kuidas me kõik sellele teekonnale alustasime, siis "Esimene saladus" on just sinu jaoks. See raamat ei ole lihtsalt teadustekst, vaid kaasahaarav lugu, mis rikastab sinu arusaama elu algusest ja kõigest, mis sellele järgneb.