ESIMESE MAAILMASÕJA LUGU

ESIMESE MAAILMASÕJA LUGU

Kirjastus: ÜHINENUD AJAKIRJAD

Kategooria: Sõjad ja sõdade ajalugu
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.90€
Osta
Apollo
9.90€ / 9.41€
Osta
Kui oled huvitatud ajaloost ja soovid süveneda ühte kõige mõjukamasse konflikti, mis on maailma kujundanud, siis on "Esimese maailmasõja lugu" just see, mida otsid. See teos, mille on kirjutanud tunnustatud ajaloolane Mati Õun, avab ukse aega, mil maailm oli tundmatuseni muutumas.

Raamat viib sind rännakule läbi aegade, kus Suur Sõda, nagu Esimest maailmasõda tollal nimetati, raputas kogu maailma. Nelja aasta vältel, mil sõda kestis, olid kaasatud enam kui 30 riiki. See oli aeg, mil mehed lahinguväljadel seisid ja kodurindel naised ning lapsed nende puudumist leevendasid, hoides käigus tööstust ja põllumajandust.

Mati Õun ei piirdu ainult lahingute ja sõjategevuse kirjeldamisega. Ta toob esile ka innovatsiooni, mis sõjast tingituna leidis aset, alates uutest sõjastrateegiatest kuni transpordivahendite ja relvastuseni. Lisaks leiad raamatust põhjaliku ülevaate Eesti rahva teekonnast iseseisvuse poole, mis sai alguse just Esimese maailmasõja keerises. Eesti Wabariigi sünnilugu on jutustatud läbi ajalooliste fotode, mis on pärit Rahvusarhiivist ja annavad edasi tolleaegseid meeleolusid.

"Esimese maailmasõja lugu" on Sinu võimalus mõista, miks sõda alguse sai, kuidas see maailma muutis ja millise pärandi see meile kõigile jättis. Raamat on rikastatud oluliste sündmuste, mõjukate isikute ja märgiliste lahingute detailsete kirjeldustega. Avasta Esimese maailmasõja lugu ja Eesti iseseisvumise teekond läbi Mati Õuna silmade.