Esmaspäevast reedeni

Esmaspäevast reedeni

Kirjastus: REVALETA

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
24.50€
Varsti müügil
Kui otsid midagi, mis viib sind tagasi Eesti maapiirkondade argipäeva, võib raamat "Esmaspäevast reedeni" olla just see, mida vajad. Autori sule alt on tulnud teos, mis ei püüa olla stiilipuhas ega idealiseeritud, vaid on täis mängulisust ja elutruud kujutamist.

Peategelaseks on Hindrik – külamees, kelle elu võib esmapilgul tunduda üksluine. Ta ei ole suurte unistustega ega püüdle kangelastegude poole. Tema igapäevaelu on lihtne ja tagasihoidlik, kuid kui alkohol mängu tuleb, muutub tema argipäev ootamatult sündmusterohkeks. Need lood on korraga nii koomilised kui ka kurvad, peegeldades elu kogu selle eheduses.

See raamat ei paku lugejale Tootsi ega Pearu, Agu Sihvka või Toomas Nipernaadi kaltaisi suurejoonelisi ja sõnaosavaid tegelasi. Selle asemel avaneb Hindriku kaudu vaade Eesti maaelu lihtsale reaalsusele, mis on täis inimlikke nõrkusi ja väikeseid rõõme.

Raamatu lehekülgedel ei kohta sa mitte ainult sõnu, vaid ka illustratsioone, mis aitavad luua veelgi elavama pildi Hindriku ja tema kaaskondlaste elust. Kui soovid kogeda midagi, mis on korraga nii tuttavlik kui ka uudne, siis "Esmaspäevast reedeni" on sinu jaoks ideaalne valik.