"Fantoomplatvorm" on teos, mis peegeldab Andres Lõo viieteistkümne aasta pikkust loomingulist rännakut ja märgib tema kunstnikupositsiooni. See pole pelgalt teoste kogum, vaid pigem platvorm, kust Lõo vaatab tulevikku, et sealset kunstimaastikku oma tööde ja kogemuste kaudu mõtestada ja mõjutada. Raamatus põikab Lõo kõrvale tavapärasest kataloogist, pakkudes lugejale hoopis isikupärast kunstniku avaldust.
Raamat toob esile ka Lõo rolli Eesti kunstimaailmas, kus ta on olnud üks kaasaegse helikunsti edendajaid ning multimeedia kunstivormide pioneer. Ta on kasvanud ja arenenud koos Eesti riigiga, kajastades oma töödes selle arenguid.
Andres Lõo kasutab mõistet "fantoomplatvorm" viitamaks varjatud agendale, mis on kunstniku loomingu aluseks, sarnaselt neuroloogias tuntud "fantoomjäseme" nähtusega. See on justkui nähtamatu platvorm, millelt kunstnik oma unikaalseid teoseid loob.
Lisaks põhjalikule esseistikale ja illustratsioonidele sisaldab raamat ka intervjuud, sõnastikku ja esseesid nii Kiwa, Hanno Soansi kui ka Andres Lõo enda poolt. Tekste ilmestavad Lõo tähtsamate tööde ja hetkede visuaalid, pakkudes lugejale sügavamat sissevaadet tema kunstnikuteele.
Kui oled kunstihuviline või soovid avastada, kuidas kunstnik näeb ja kujundab oma tulevikku läbi isikupärase loomingu, siis "Fantoomplatvorm" on just sinule mõeldud teos. See on raamat, mis kutsub kaasa mõtlema ja avastama Andres Lõo ainulaadset kunstnikumaailma.