Ferdydurke

Ferdydurke

Autor: Witold Gombrowicz

Kirjastus: HENDRIK LINDEPUU

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2020 aasta

Hinnad

Rahva Raamat
9.50€
Hetkel pole saadaval
Apollo
9.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas sotsiaalsed normid ja ootused teie isikupära kujundavad? Witold Gombrowiczi "Ferdydurke" on teos, mis paneb teid kahtlemata selle üle järele mõtlema. See romaan, mis esmakordselt nägi ilmavalgust 1937. aastal, on tõeline Euroopa modernismi pärl, mis toob esile inimese identiteedi ja vormimise keerukuse.

Romaani keskmes on kolmekümneaastane Józio Kowalski, kelle elu võtab ootamatu pöörde, kui ta sunnitakse tagasi koolipoisi rolli. See absurdne situatsioon viib ta rännakule läbi erinevate keskkondade – kooli, kostikoja ja maamõisa – mis meenutavad Dante teekonda läbi põrgu, puhastustule ja paradiisi. Kuid erinevalt Dante "Jumalikust komöödiast" on Gombrowiczi maailm täis irooniat, satiiri ja groteski.

Gombrowicz uurib teravalt, kuidas ühiskondlikud vormid mõjutavad meie käitumist ja identiteeti, pakkudes välja mõiste "larhvi ette tegemine" – protsessi, kus vorm ja inimene loovad teineteist vastastikku. See teos ei ole lihtsalt kirjanduslik eksperiment, vaid sügav psühholoogiline ja filosoofiline uurimus inimeseks olemisest.

Poola kirjanduse gigandi Witold Gombrowiczi (1904–1969) looming on tuntud oma eneseiroonia ja modernsuse poolest. Tema võrdlemine selliste suurkujudega nagu James Joyce ja Marcel Proust ning John Updike'i tunnustus hilismodernismi alustalana näitavad, et "Ferdydurke" on teos, mis on kujundanud mitte ainult Poola, vaid kogu maailma kirjandusmaastikku. Gombrowicz, kes veetis suure osa oma elust paguluses alates 1939. aastast, on jätnud jälje, mida ei saa eirata.

Kui olete huvitatud kirjandusest, mis sunnib teid küsima sügavamõttelisi küsimusi ja pakub intellektuaalset väljakutset, siis "Ferdydurke" on just teie jaoks. See on teos, mis ei jäta teid ükskõikseks ja mille lehekülgedel peituvad tähendused ootavad teie avastamist.