François Mauriaci. Armastuse kõrb

François Mauriaci. Armastuse kõrb

Autor: François Mauriaci,Francois Mauriac

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kas oled kunagi tundnud, kuidas armastus võib muutuda kõrbeks – kuivaks, kõledaks ja karmiks paigaks? François Mauriaci teos "Armastuse kõrb" viib sind sügavale inimhinge keerdkäikudesse, kus armastus ja iha põimuvad valusalt teravate emotsioonidega. See romaan, mis ilmus esmakordselt 1926. aastal ja tõi autorile Prantsuse Akadeemia auväärse romaaniauhinna, on kirjandusteose meistriklass, mis ei jäta kedagi külmaks.

Raamat jutustab loo isast ja pojast, keda ühendab ja samal ajal lahutab nende ühine kiindumus Maria Crossi vastu. Mauriac, kes on tuntud oma kirjandusliku teravmeelsuse ja sügava psühholoogilise lähenemise poolest, maalib lugeja ette pildi kahest mehest, kelle olemus ja maailmanägemus on täiesti erinevad, kuid keda seob üks ja sama naine.

Tõnu Õnnepalu, eesti kirjanik ja tõlkija, on oma sõnades tabavalt märkinud, et Mauriac on perekonna kujutamisel halastamatu – sama halastamatu, kui võib olla ainult see, kes tunneb oma lähedasi läbi ja lõhki. See on lugu, mis paljastab perekonna kui turvalise pelgupaiga, kuid samas ka kui ahistava vangla, mille müüride vahel peituvad nii turvalisus kui ka piirangud.

François Mauriac, keda austati 1952. aastal Nobeli kirjandusauhinnaga, on kirjanik, kelle teosed on pälvinud tunnustust nii inimhinge sügavuti mõistmise kui ka romaanikunsti meisterliku vormi eest. Tema loomingus peegeldub oskus analüüsida inimese sisemisi heitlusi ja tuua esile elu keerulisi tahke.

Eesti lugejale on Mauriaci loomingut vahendanud tõlkijad Hans Vanaveski ja Malle Talvet, kes on toonud meieni teosed nagu "Ussipesa I" ja "Ussipesa II" ning "Ohvritall", mis on ilmunud Loomingu Raamatukogu sarjas.

Kui oled valmis sukelduma kirjanduslikku sügavikku, kus armastus, kirg ja inimlikud nõrkused põrkuvad kokku, siis "Armastuse kõrb" on just see teos, mida sa peaksid lugema. Avasta François Mauriaci ajatu klassika, mis on võimeline muutma sinu arusaama armastusest ja inimsuhetest.