Gunteri talv

Gunteri talv

Autor: Juan Manuel Marcos

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2015 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas üks inimene võib oma elu jooksul kokku puutuda mitmete kultuuride, ajaloo keerdkäikude ja poliitiliste intriigidega? "Gunteri talv" on Juan Manuel Marcose teos, mis viib teid põnevale rännakule läbi erinevate maailmanurkade, kus segunevad reaalsus ja fantaasia.

See romaan räägib loo Maailmapanga jõulise ja kalkuleeriva Saksa päritolu paraguaylase teekonnast koos tema värvika ja tundliku hispaania kirjanduse spetsialistist abikaasaga. Nende sihtkohaks on üks Lõuna-Ameerika riik, mis on tol ajal terrorismi tõmbekeskus – kõik see toimub Falklandi sõja pingelisel taustal. Peategelase missiooniks on päästa tema õetütar, keda valitsus on luuletuste kirjutamise eest vangistanud ja piinab.

Marcose kirjutatud lugu on vürtsitatud peene huumoriga, mis heidab valgust tänapäeva ühiskonna paradoksidele. Teekonnal kohtate nii tegelikke kui ka väljamõeldud paiku, alates Asunciónist ja Corrientesest kuni Buenos Airesi, Mehhiko, New Yorgi, Pittsburghi, Oklahoma, Madridi, Pariisi ja Bukarestini. Autori terav pliiats maalib lugeja silme ette kriminaalse loo, mis on vaid kattevarjuks sügavamatele poliitilistele, mütoloogilistele, eksistentsiaalsetele, ühiskonnakriitilistele, ajaloolistele, erootilistele ja kirjandusloolistele süžeeliinidele.

Kui teid paeluvad lood, mis ühendavad endas kirglikku seiklust ja teravmeelset sotsiaalset kommentaari, siis "Gunteri talv" on raamat, mida te ei saa käest panna. See on teos, mis ei räägi mitte ainult ühe mehe ja naise reisist, vaid ka meie aja vaimust ja sellest, kuidas isiklikud lood põimuvad suure ajaloo kangaga. Avastage Juan Manuel Marcose kirjutatud maailm ja laske end kaasa haarata sellest mitmekihilisest ja mõtlemapanevast romaanist.